Miliony fanów w żałobie. Nie żyje słynna polska piosenkarka

Regina Bielska nie żyje

Odeszła od nas kolejna wielka artystka. Kobieta, która zachwycała swoją twórczością miliony. Miliony, które właśnie pogrążyły się w żałobie. Nie żyje Regina Bielska, największa gwiazda polskiej piosenki ubiegłego wieku. 

Polacy starszego pokolenie a rozrzewnieniem wspominają lata świetności Reginy Bielskiej. Legendarna piosenkarka odeszła w wieku 92 lat. Zostawiła po sobie pokaźną liczbę niebywałych hitów. Hitów, które dziś stanowią prawdziwy skarb polskiej kultury. 

Natomiast jej największy hit „Pięciu chłopców z Albatrosa” znany i śpiewany jest do dzisiaj. Wspominamy karierę oraz nieśmiertelne przeboje piosenkarki.

Zadebiutowała jako piosenkarka w Grand Hotelu w Sopocie, gdzie odkrył ją Jan Cajmer. Pobierała ponadto nauki śpiewu i muzyki. Współpracowała z chórem Czejanda, występowała w Polskim Radio. Była również solistką zespołu Albatros, występowała na MS Batory. Często gościła także w TV Łódź i Katowice. Nazywana polską Ymą Sumac. Odbyła trasę koncertową po Belgii, Francji i po Związku Radzieckim.

 

Regina Bielska wraz z mężem Romualdem Milnerem – muzykiem-pianistą – mieszkała w Gdańsku.

Kim była Regina Bielska?

Znana jest ponadto z takich piosenek jak „Szeptem” (słowa Jacek Korczakowski, muzyka Jerzy Abratowski), „Żyje się raz”, „Liliowy wrzos” (który uzyskał najwięcej głosów w plebiscycie widzów TV Gdańsk na „Złotą piosenkę 1992–2000”), „Czarny Orfeusz” czy „Samotny dom”.

Nostalgiczne brzmienie jej dzieł zapewne wzruszyło niejednego słuchacza. I w niejednym nostalgię wzbudzi też wieść o odejściu tej wielkiej artystki.

Ostatnie lata życia spędziła w spokoju. Piosenkarka od 20 lat pozostawała na zasłużonej emeryturze. Oddaliła się wówczas od polskiego show-biznesu i życia publicznego.

źródło: RMF24, wikipedia.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here