Trzaskowski pozwoli na MN 2019. Ale stawia jeden warunek

2

Cały czas rozbrzmiewają echa Marszu Niepodległości, który 11 listopada przeszedł ulicami Warszawy. Teraz głos ws. wydarzenia zabrał prezydent-elekt stolicy, Rafał Trzaskowski. Nowy włodarz miasta ujawnił, czy zgodzi się na zorganizowanie Marszu w przyszłym roku.

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. W tym roku wzięło w nim udział kilkaset tysięcy osób. Wszystko ze względu na fakt, iż świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Wydarzenie wywołało skrajne emocje. Część naszych rodaków była zachwycona wielkim patriotycznym pochodem. Z kolei druga grupa niekoniecznie. Przeciwnicy Marszu Niepodległości zwracali uwagę na grupy skrajnie prawicowych radykałów, którzy również brali udział w wydarzeniu. Nie podobały im się też race oraz niektóre hasła.

 

O stanowisko w całej sprawie poproszono prezydenta-elekta, Rafała Trzaskowskiego. Nowy włodarz miasta pytany był m.in. o to, czy zgodzi się na organizację Marszu Niepodległości w przyszłym roku.

Rafał Trzaskowski stawia jeden warunek

Podczas rozmowy przeprowadzonej na antenie TVN24 Rafał Trzaskowski przyznał, że zgodzi się na organizację Marszu Niepodległości. Nowy prezydent postawił jednak pewien warunek.

– Jeżeli będzie szansa na to, że rząd będzie brał za to odpowiedzialność, tak jak ostatnio został do tego zmuszony, to tak. Widzę sojusz PiS-u z narodowcami – powiedział Rafał Trzaskowski.

– Jeżeli rząd powie tak: bierzemy za to pełną odpowiedzialność, zabezpieczamy marsz, jeżeli się pojawiają rasistowskie hasła, przychylimy się do wniosku miasta o rozwiązanie demonstracji, wtedy oczywiście nie ma żadnych podstaw, żeby a priori zakazać – dodał.

Rafał Trzaskowski pozwala, Hanna Gronkiewicz-Waltz zakazuje

Niewiele zabrakło, aby tegoroczny Marsz Niepodległości w ogóle się nie odbył. Na kilka dni przed wydarzeniem urzędująca prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz, wydała bowiem zakaz organizowania pochodu. Swoją decyzję polityk Platformy Obywatelskiej motywowała względami bezpieczeństwa.

CZYTAJ TAKŻE:
Zapytali Trzaskowskiego o homo-małżeństwa. Rabiej się zdziwi

Ostatecznie decyzja prezydent Warszawy została uchylona przez warszawski sąd. Ponadto, w międzyczasie ogłoszono informację od Andrzeja Dudy, który zdecydował się zorganizować własny, biało-czerwony marsz.

W efekcie prezydentowi udało się porozumieć z organizacjami, które tworzą Marsz Niepodległości i ruszyć przez Warszawę wspólnie.

Marsz Niepodległości zebrał wspaniałe recenzje zagranicznych korespondentów. Według wyliczeń policji i ratusza wzięło w nim udział 250 tys. osób.

 

2 KOMENTARZE

  1. lewaku trzaskowski ,jestem ci wdzieczny za wspanialomyslnosc! caluje cie w czolko ale pod jednym warunkiem,posylaj dzieci na religie,bo sie stocza…

    0
  2. Pampersa bufetowej zmieniłeś Bo wali na całą Polske Stara się pos..ła tak chciała zatrzymać ten marsz powinieneś jak tusk dbać o przełożonych Niczym się od złodzieja nie różnisz Czasiek

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here