Artur Barciś o „Świecie Według Kiepskich”. Szczera wypowiedź aktora

Artur Barciś

Artur Barciś to aktor, który widzom kojarzy się przede wszystkim z serialem „Miodowe Lata”. Podczas jednego z ostatnich wywiadów został on jednak zapytany o „Świat Według Kiepskich”, który wiele lat temu konkurował z produkcją, której bohaterami byli Barciś oraz Cezary Żak.

Artur Barciś to aktor, który widzom kojarzy się przede wszystkim z roli Tadeusza Norka w kultowym serialu „Miodowe Lata”. Produkcja, która emitowana była na antenie Telewizji Polsat, biła rekordy popularności.

Aktor w wywiadzie dla WP.PL przyznaje, że pomimo tego, iż serial miał charakter komediowy, na planie nikt nie myślał, by robić z siebie głupka.

– Robiliśmy go naprawdę rzetelnie i nikomu nie przyszło do głowy, żeby się wygłupiać. Zasługa leży głównie po stronie Maćka Wojtyszki, który reżyserował większość odcinków. To właśnie on przekonał mnie, aby wziąć w tym udział. Tym bardziej, że na początku bardzo się wahałem – powiedział Artur Barciś.

– W tym samym czasie na ekranach polskich telewizorów królował „13 posterunek”, który bardzo mi się nie podobał. Kiedy więc usłyszałem, że zaproponowano mi rolę w sitcomie, pomyślałem, że może to stać na podobnym poziomie. Ale Maciek mnie przekonał, że to będzie coś zupełnie innego. Nie wygłupy na ekranie, a komizm, który sprowadza się do tragizmu postaci – opowiada popularny aktor.

Artur Barciś i „Świat Według Kiepskich”

Podczas rozmowy Artur Barciś odpowiedział również na pytanie o serial „Świat Według Kiepskich”.

Dziennikarz, który przeprowadzał rozmowę chciał dowiedzieć się, czy Barciś nie obawiał się, iż występując w „Miodowych Latach” przylgnie do niego łatka, z którą do dziś musi zmagać się Andrzej Grabowski.

– Czy przez te wszystkie lata nie czuł pan zagrożenia syndromem, który dopadł Andrzeja Grabowskiego przy postaci Ferdka Kiepskiego? – zapytał dziennikarz.

ZOBACZ:
Dominika Tajner ucina spekulacje. Zapadła ostateczna decyzja

– Nie, dlatego że „Świat według Kiepskich” jest kręcony do dzisiaj, a my zakończyliśmy naszą przygodę z „Miodowymi latami” po pięciu latach. Stwierdziliśmy, że nie chcemy już tego dalej ciągnąć. Zależało nam na tym, aby wyjść z szufladki – odpowiedział Artur Barciś.

Aktor przyznaje, że niedługo po zakończeniu emisji „Miodowych Lat” wspólnie z Cezarym Żakiem wstąpili do obsady serialu „Ranczo”. Dodaje jednak, iż jego zdaniem łatka Norka i Karola Krawczyka nie będzie ciągnęła się za nimi dożywotnio.

– Co prawda, szybko weszliśmy w kolejną pod tytułem „Ranczo”, ale na pewno nie zostaliśmy Tadziem Norkiem i Karolem Krawczykiem do końca życia – powiedział Artur Barciś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here