Genialny ruch PiS? Ceny paliw będą drastycznie spadać!

Ceny paliw
Ceny paliw znacznie spadną?

Polacy od lat narzekają na horrendalne ceny paliw. I trudno się dziwić, bowiem np. ceny benzyny osiągały już taki poziom, że dla wielu uboższych rodzin paliwo to stawało się niemalże dobrem luksusowym.

Winą za drożejące paliwa – najczęściej słusznie – obarcza się obecnie rządzące ugrupowania. Prawo i Sprawiedliwość wie, jak ważna to sprawa  i chyba znalazł się złoty środek. Jeżeli to wypali, to grono sympatyków ugrupowania rządzącego może  się znacznie powiększyć.

O co chodzi?

Prezes PKN Orlen  Daniel Obajtek przybliżył zasady programu dla klientów indywidualnych, dzięki którym ceny paliw mają być niższe. Drogą do tego ma być połączenie Orlenu z Lotosem.

 

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, pytany na antenie TVP Info o ceny paliw na polskich stacjach przyznał, że wpływ na nie wiele rzeczy, m.in. cena ropy.

– „Jeśli połączymy Orlen z Lotosem to zdecydowanie będziemy bardziej konkurencyjni, dlatego że oszczędzamy koszty operacyjne. Nie dublujemy logistyki. W związku z tym klient to odczuje, ceny będą niższe” – powiedział Prezes. Zastrzegł przy tym, że może się to stać, o ile nie będą rosły ceny ropy. 

Prezes PKN Orlen mówił również o programie Orlenu dla klienta – akcjonariusza indywidualnego. Jego szczegóły mają być przybliżone podczas Kongresu 590, który rozpoczął się w czwartek w Jasionce koło Rzeszowa.

ZOBACZ:
Hit internetu! Niemiec chciał upokorzyć Polaka. Mocno się zdziwił (WIDEO)

Ceny paliw będą spadać? „Oszczędność 500 zł rocznie”

– „Po pierwsze akcjonariusz indywidualny ma zyskać. Zyskuje bo otrzyma kartę, dzięki której będzie miał upusty na paliwo. Jeśli chodzi o Vervę – 15 gr na litrze. W przypadku Efekty – 10 gr na litrze. To przeciętnie oszczędności 500 zł rocznie” – wskazuje Obajtek.

Prezes wyjaśnił, że program ma też edukować i oswajać Polaków z lękami kapitałowymi, pokazać inną formę inwestycji. Jego zdaniem projekt ma też pomóc nawiązać większą więź z akcjonariuszem.

4 KOMENTARZE

  1. na dzisiejszy ropa na swiatowym rynku jest najtansza od kwietnia a w polsce i tak najdrozsza od huj wie kiedy a te kurwy 10 gr chca zaproponowac jebac ich

    • Za PO baryłka ropy była 5 razy droższa niż teraz. I tak cud, że benzyna nie kosztowała po 12zł/litr. Potem ropa zaczęła tanieć a rząd wykorzystał okazję do wprowadzenia kolejnych podatków ponieważ cena ropy spadła 5 razy a cena paliw tylko 1,5 raza. I działo się to za PO a PiS wspaniałomyślnie to kontynuuje dorzucają kolejne „opłaty” do paliw za różne wymysły. Myślisz jak typowy wyborca PiSu. Wszędzie widzisz mannę z nieba, którą nam spuszcza prezes jarczysław a wszystkie plagi świata spowodowały poprzednie rządy. Mam dla ciebie złą wiadomość – PiS to kolejna plaga i to ani trochę łagodniejsza od poprzednich

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here