Kaczyński potwierdza. Miliony Polaków dostaną pieniądze na święta

Boże narodzenie

Gigantyczne pieniądze przeznaczy rząd Zjednoczonej Prawicy na specjalne dodatki świąteczne. Około 9 milionów Polaków otrzyma potężne wsparcie, które powinno właściwie pokryć większość kosztów na Boże Narodzenie. Ile dostaną emeryci? Padają konkretne kwoty. 

Prawo i Sprawiedliwość usiłuje dogodzić wszystkim grupom, które na to ugrupowanie głosowały. Lwią część elektoratu PiS stanowią emeryci. A ich liczba w naszym kraju oscyluje już wokół 10 milionów.

Seniorzy notorycznie przypominają o sobie, jednak faktem jest, że często władze zapominają o wsparciu dla nich. Emerytury nie są w większości wypadków satysfakcjonujące, a ceny w sklepach niestety rosną.

Zatem obóz Jarosława Kaczyńskiego ruszył do działania. I znalazł sposób, jak ulżyć emerytom. Przynajmniej w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie. Emeryci mogą spodziewać się odczuwalnego wsparcia finansowego właśnie pod koniec roku.

 

Sprawę opisuje m.in. „Super Express”. PiS szukał pieniędzy na 500 plus dla emerytów i je znalazł w… tegorocznym budżecie. Dzięki rekordowo niskiemu deficytowi rząd może sprawić emerytom prezent już na Boże Narodzenie. W grudniu mogą bowiem dostać emeryturę powiększoną o jednorazowy dodatek – czytamy na łamach gazety.

Politycy PiS: emeryci dostaną pieniądze. Czy już na Boże Narodzenie?

– To jest sprawa, która w tej chwili jest omawiana na posiedzeniach rządu, jest omawiana na posiedzeniach kierownictwa partii rządzącej (…) Środki na to się znajdą, los emerytów będzie poprawiony – powiedział dziennikarzom „SE” prezes PiS Jarosław Kaczyński.

– Na pewno jeszcze w tym roku albo w przyszłym, na początku, zostanie przedstawiona propozycja rządu – mówiła z kolei już we wrześniu wicepremier Beata Szydło. Nie ulega jednak wątpliwości, że rząd będzie chciał za wszelką cenę dopiąć sprawę jeszcze przed nowym rokiem. Takie wsparcie byłoby bowiem znacznie bardziej odczuwalne, bo przecież portfele nas wszystkich szczupleją w świątecznej gorączce.

CZYTAJ TAKŻE:
Dramat Lidla i Biedronki. Rząd właśnie ogłosił decyzję

Natomiast inny polityk PiS mówi o konkretach.

– Do tej pory pomagaliśmy rodzinom i dzieciom, a teraz z dobrej koniunktury gospodarczej powinno skorzystać 9 mln emerytów i rencistów. Specjalny dodatek dla nich to byłby wyraz solidarnego państwa –  mówi Andrzej Szlachta z PiS, przewodniczący sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

– Wysokość dodatków powinna być zróżnicowana – dla osób o najniższych emeryturach (do 2,5 tys. zł) powinny wynieść 500 zł, a dla emerytów z wyższymi świadczeniami – 300 złotych – słyszymy ponadto z ust Szlachty.