Niemcy nie dowierzają. Lidl zorganizował akcję, Polacy nie mieli wstydu

28
Lidl Polska
Lidl Polska /fot. OTOPRESS

Polski rynek nie przestaje zadziwiać Niemców. Władze popularnej niemieckiej sieci dyskontów Lidl zorganizowały ostatnio głośną promocję. Miała ona trwać dwa tygodnie, ale bony towarowe skończyły się już pierwszego dnia. Jednakże to nie to najbardziej szokuje i obrzydza. Wielu naszych rodaków naprawdę nie ma wstydu i trzeba to sobie powiedzieć wprost. Zapraszamy do lektury.

Coraz popularniejszy w naszym kraju staje się patriotyzm konsumencki. Moda na kupowanie tylko polskich produktów, tylko w polskich sieciach, przybiera na sile. Natomiast zagraniczni giganci wciąż kuszą atrakcyjnymi promocjami.

Tym razem Lidl zaoferował swoim klientom bony na zakupy o wartości 25 zł. Miały być dostępne przez około 2 tygodnie, jednak lubiący oszczędzać Polacy niemalże w mgnieniu oka zgarnęli bloczki. W jaki sposób?

Głośna akcja Lidla ruszyła w poniedziałek, 12 listopada 2018 r. akcję edukacyjną dotyczącą praw konsumenckich. Za poprawne wypełnienie quizu w jej ramach klientom przysługują bony po 25 zł. Mimo że akcja potrwa do początku grudnia, to już pierwszego dnia bony się skończyły.

Lidl musiał przeprowadzić program edukacyjny w związku z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Spowodowana była faktem, iż niemiecka sieć zbyt wcześnie zakończyła promocję z jesieni 2016 r. pod nazwą „Sprytnie i tanio kupować marki Lidla. Absolutna satysfakcja albo zwrot pieniędzy”. Co było tego powodem? Głównie chamstwo niektórych Polaków.

Polacy kupujący w Lidlu zwracali puste opakowania nawet tuż po zakupach

Polegała ona na tym, że klienci w terminie 30 dni mieli prawo zwrócić zakupiony towar do sklepu bez podania przyczyny. Przy dokonywaniu zwrotu trzeba było okazać paragon oraz opakowanie towary, jednak zawartość mogła być częściowo zużyta.

To sprawiło, że klienci masowo oddawali produkty, nawet wypakowując ich zawartość na parkingu przed sklepem i wracając od razu do niego, by dokonać zwrotu. Wiele sklepów zostało wręcz sparaliżowanych, bo przez realizację licznych zwrotów wydłużyły się kolejki do kas.

ZOBACZ:
Kaczyński potwierdza. Miliony Polaków dostaną pieniądze na święta

„Przypadki wykorzystywania promocji wbrew jej celom” sprawiły, że Lidl zdecydował się ją zakończyć nagle po niespełna dwóch tygodniach. Jednakże regulamin mówił, iż sieć musi poinformować o zakończeniu promocji z wyprzedzeniem, na swojej stronie internetowej. UOKiK uznał, że działanie spółki mogło stanowić praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Dlatego też Lidl zaproponował, że w zamian przeprowadzi akcję edukacyjną dla klientów. Być może niektórzy klienci zrozumieją w końcu, że takie oszustwa to najzwyczajniejsza w świecie wiocha?

28 KOMENTARZE

 1. a dlaczego ktoś nie opisze jakie praktyki stosują sieci zamawiając towary? a nie dotyczy to samych faszystów (tak nazywam Niemców) bo i inne sieci robią tak samo- i skąd takie podejście- jest akcja- mam prawo- chcecie macie

 2. Za poprawne wypełnienie quizu, konsumentowi przysługiwał bon! Bloczki rozeszły się już 1-go dnia!

  Niemiec nie spodziewał się inteligencji u Polaka?!

  To kto jest tutaj obrzydliwy?! Polak, czy butny Niemiec? W czym oni chcą Polaków edukować?! ???

 3. Polacy powinni się zmobilizować i puścić z torbami te niemieckie markety.Zwożą rakotwórcze artykuły najgorszej jakości mięso,kurczaki a te głupki lecą i kupują, a potem masowo chorują i umierają.Niemcy świadomie trują naród polski a pomagają im totalni,którzy dali zezwolenie na masową budowę zachodnich marketów.

 4. Miała być sprytna promocja i…była.A ,że głupi Niemiec konstruował ją bez zastanowienia To teraz ma tego efekt. Stara zasada co nie zabronione jest dozwolone.I żadna tu wina konsumentów. W Niemczech taż by tak kupujący zrobili. Skutki tego konkursu świadczą jedynie o dyletanctwie promującego .Kupujący to wykorzystał.To nie ujma,żaden wstyd. Prosze tu nie szkalować nas Polaków,jak sie nie podoba zawsze można zamknąć Lidle.Przyjdzie następny,grzeczniejszy i mądrzejszy.

 5. W Anglii nikt nie kupilby z polskiego sklepu,a polskich shopping centres nie ma, podejrzewam że w Niemczech jest to samo. Nie kupujemy w zachodnich sklepach.

 6. Co wy tu wypisujecie?. Czysta wiocha i buractwo. I nie dorabiajcie patriotycznej ideologii do zwykłej słomy. Widoczne szczegòlnie w Bełchatowie. Nieważne jaki towar i promocja. Zamrażarki i prawdziwe magazyny komórkach bloków. Bo kuźwa 50 gr. taniej. Niech Ci wszyscy „patrioci” wychwalający tak pojmowaną inteligencję zwykłych żłobów nie chodzą do Lidla czy innych zagranicznych sieci. Zwykłe chamstwo, buractwo, i małostkowa chciwość. Cytat : „Bo jo zdonżyłem a tyn drugi nie”. Żenada i siara jak zwykle.
  I proszę bez odrabiania fałszywej ideologii.

 7. Przecież oni zrobili to tylko dlatego żeby ośmieszyć polaków w oczach całej Europy te cebulaki wzięli ten towar tylko po to żeby go wziąć a potem wylądował w śmietniku dla mnie takie zachowanie to bractwo i cebulactwo bo nawet ludzie ze wsi są bardziej inteligentni wstyd na całą Europę

 8. Do wszystkich was, którzy Anonimowi jesteście i krzyczycie jaki ten Lidl jest zły itd. Mam do was małą informacje jesteście żałośni. Mogę się założyć, że nie raz kupowaliście w tych sklepach, i nie raz kupowaliście dużo. A zachowujecie się jak by to było jakieś świeże zło, które nie wiadomo co wam zrobiło. A przy okazji wstyd mi jest kiedy widzę jak mój rodak”Brat” jedzie kurwami na lewo i prawo i czuje się z tego dumny. Jaki wy przykład dajecie? Ciekawe czy mielibyście odwagę powiedzieć podobne słowa gdyby zamiast „Anonim” było napisane wasze: imię, nazwisko, miejscowość oraz adres zamieszkania, i PESEL. Jesteście głupcami i głupcami zostaniecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here