PiS odsłania karty. Te osoby dostaną mieszkania od rządu

Mieszkanie Plus
Mieszkanie Plus ruszyło z kopyta

Prawo i Sprawiedliwość już od trzech lat sukcesywnie realizuje swoje flagowe programy. Najgłośniejszy z nich to oczywiście program Rodzina 500+. Jednakże Mieszkanie Plus wzbudza niewiele mniejsze emocje. A to dlatego, że każdy marzy o tanim mieszkaniu na własność.

Miliony Polaków wciąż szukają stałego miejsca zamieszkania. Ceny nieruchomości u deweloperów są horrendalne. Aby nabyć nieruchomość w dużym mieście nierzadko trzeba wpakować się w kredyt na praktycznie całe życie.

Mieszkanie Plus: te osoby otrzymają mieszkania

Zatem rządzący wyszli naprzeciw oczekiwaniom szczególnie młodych ludzi. Marek Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju, wyjaśnił w ostatnim wywiadzie, kto może starać się o mieszkania z programu Mieszkanie Plus.

 

Jak się okazuje, nie tylko młode małżeństwa mogą wnioskować o pozyskanie taniego mieszkania państwowego. Oficjalnie pierwszeństwo, w większości przypadków, mają mieć mieszkańcy i podatnicy danej gminy.

Jednakże również osoby, które wyrażają chęć zamieszkania i podjęcia pracy w obcym mieście mają spore szanse. Przedstawiciel rządu nie ukrywa, że mieszkania powstają w głównej mierze na potrzeby pracowników. Największe oczekiwania związane są z nadmorską Gdynią.

W ramach rządowego programu Mieszkanie Plus wynajmowanych jest już 480 mieszkań w Jarocinie, Białej Podlaskiej oraz Kępnie.

ZOBACZ:
Chorwaci przepraszają Polskę. Pokazały to największe media

– Planujemy budowę mieszkań na potrzeby konkretnych przedsiębiorstw – mówi Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Cały wywiad w materiale wideo poniżej.

Ile to kosztuje? Czynsz w Mieszkaniu Plus

Ta informacja jest znana od dawna. Koszt czynszu ma zależeć od lokalizacji, jednak miał się mieścić w widełkach od 10 do 20 złotych za metr kwadratowy. Osoby, które zamierzają dochodzić do własności będą musiały dopłacić dodatkowe 20%.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here