Pogoda w Polsce oszaleje! Bądźcie ostrożni

Pogoda w Polsce

Pogoda w Polsce z każdym rokiem zaskakuje nas bardziej. Upały w październiku czy śnieg w kwietniu to zjawiska, które nikogo już nie zszokują. Jednakże są zjawiska, które kiedyś były na porządku dziennym, a dziś stanowią już coś rzadko spotykanego.

Bo w ostatnich latach zima przychodziła do nas stosunkowo późno i rzadko bywała sroga. Natomiast w tym roku – wiele na to wskazuje – będziemy mieć nie tylko białe święta, ale i… mroźny listopad.

I to mroźny naprawdę. Bo synoptycy zapowiadają siarczyste, całodobowe mrozy! Tak więc nie będziemy mieć do czynienia z przymrozkami po zmroku i o poranku, a z arktycznymi temperaturami 24 godziny na dobę.

Pogoda w Polsce: śnieg i arktyczne mrozy

 

Z każdym dniem będzie coraz zimniej i zimniej, w przyszłym tygodniu spadnie śnieg, a pod koniec miesiąca nadejdzie prawdziwa zima z solidnym mrozem. Jeśli sprawdzi się najgorszy scenariusz, to będzie nawet minus 20 stopni – informuje twojapogoda.pl.

Czasu na przygotowania do zimy coraz mniej, ponieważ już od końca nadchodzącego weekendu (18.11) temperatura spadać będzie poniżej zera, póki co nocami i o porankach, miejscami może padać deszcz ze śniegiem, a na terenach górzystych sam śnieg.

Przyszły tydzień będzie jeszcze zimniejszy. W najcieplejszej części doby termometry pokazywać będą tylko nieznacznie powyżej zera, zaś nocami będzie na minusie. W drugiej połowie tygodnia krajobrazy mogą się zabielić na przeważającym obszarze Polski, pierwszy raz w tym sezonie.

Jak się okazuje, na przełomie listopada i grudnia w Polsce będzie naprawdę zimno. W najcieplejszych regionach kraju w ciągu dnia będzie maksymalnie 5 stopni. W nocy natomiast termometry mogą pokazać nawet -20 stopni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here