Browar Jakubiaka przejęty! Nie uwierzycie, przez kogo

Marek Jakubiak Browar Jakubiaka BRJ

Marek Jakubiak zaledwie od kilku lat angażuje się w wielką politykę. Jednakże duże pieniądze, które posiada, zarobił na produkcji piwa. Browary Regionalne Jakubiak stały się rozpoznawalną marką, zwłaszcza po kilku kontrowersyjnych wypowiedziach właściciela. Teraz kolejny browar Jakubiaka trafił w nowe ręce.

Polacy kochają piwo. Jego spożycie w naszym kraju rośnie w galopującym tempie. Zwłaszcza w obliczu piwnej rewolucji, czyli popularyzacji piw regionalnych i rzemieślniczych. Coraz więcej z nas wybiera piwa bardziej wyszukane, esencjonalne, odstawiając wysoko odfermentowanego jasnego lagera.

Marek Jakubiak pozbył się kolejnego browaru

Na tym trendzie przez lata zyskiwał Marek Jakubiak. Jego piwa uznawane były w branży za coś z pogranicza koncernówki i kraftu. Wśród nich były m.in. Ciechan czy Lwówek – znane marki. Mało kto o piwach BRJ wypowiadał się negatywnie. Jednakże właściciel regularnie uszczupla swoje piwne imperium.

Wrocławski producent piw kraftowych Doctor Brew na 2 lata wydzierżawił od Browarów Regionalnych Jakubiak Browar Lwówek. W tym czasie dolnośląska firma będzie miała wyłączne prawo odkupienia zakładu. A branża huczy, że do zakupu rzeczywiście dojdzie.

Co tak zszokowało przedstawicieli piwnego biznesu? Otóż Doctor Brew to – wydawało się do niedawna – dość niszowy w naszym kraju producent piwa. Piwa rzemieślniczego, nie koncernowego. Robią to zatem na tysiące razy mniejszą skalę, niż właściciele Tyskiego czy Żywca.

Do tej pory właściwie nie odnotowano przypadków, w których browary rzemieślnicze wchłaniały koncernowe czy regionalne. Było wręcz odwrotnie, bo to duzi gracze wybierali najprostszą drogę pozbycia się rosnącej konkurencji. A taką drogą jest wykup.

Lwówek: browar Jakubiaka w rękach Doctor Brew. Co z piwami?

ZOBACZ:
Kaczyński potwierdza. Miliony Polaków dostaną pieniądze na święta

Tak więc kolejny browar Jakubiaka tymczasowo zmienia właściciela i wszystko wskazuje na to, że za 2 lata zmieni go permanentnie. Dlaczego Marek Jakubiak pozbywa się kolejnych wytwórni ulubionego trunku Polaków? Tego niestety nie zdradził.

Doctor Brew w oficjalnym komunikacie prasowym uspokaja smakoszy Lwówka, że nie zaprzestanie produkcji dotychczasowych gatunków piw. – Pod marką Lwówek kryje się sześć lubianych przez konsumentów odmian piwa regionalnego. Bardzo cieszy mnie fakt, że wraz z objęciem zarządzania browarem, będziemy mogli rozszerzyć nasze portfolio o te produkty. Zamierzamy wspierać ich sprzedaż w dotychczasowych kanałach, a także rozwijać ją w sieci dystrybucji Doctor Brew – powiedział członek zarządu spółki odpowiedzialny za sprzedaż Tomasz Czechowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here