Nie wytrzymała. Żona Ziobry zadzwoniła do TVN24

TVN24
Żona Zbigniewa Ziobry zadzwoniła do TVN24

Przy Wiertniczej musieli się mocno zdziwić, gdy w słuchawce odezwała się żona ministra sprawiedliwości. Kobieta nie wytrzymała, zadzwoniła do TVN24, by sprostować jej zdaniem nieprawdziwą informację.

Z kolei środowisko związane z obecną władzą nalega, by dziennikarz TVN24 Konrad Piasecki przeprosił Zbigniewa Ziobrę. Piasecki to jeden z najbardziej znanych dziennikarzy politycznych. Kiedyś uchodził za obiektywnego i rzetelnego, dziś jest kojarzony raczej z patrzenia przychylniejszym okiem na opozycję.

Telewizje pro- i antyrządowe prześcigają się w atakach na polityków z przeciwnych stron barykady. Zbigniew Ziobro, jako szef resortu sprawiedliwości w rządzie Zjednoczonej Prawicy, rzecz jasna nie ma co liczyć na przychylność telewizji TVN. Natomiast może liczyć na przeprosiny.

Żona Zbigniewa Ziobro zadzwoniła do TVN24

Tym razem poszło o wątek związany z aferą KNF i osobę radcy prawnego Grzegorza Kowalczyka. Z informacji opublikowanych w tym tygodniu przez „Gazetę Wyborczą” wynikać ma, że to jemu ówczesny szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski miał chcieć załatwić pracę u Leszka Czarneckiego.

Media krytykujące rząd zaczęły rozprzestrzeniać informację, że Kowalczyk to kolega ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro. Gdyby tak faktycznie było, obraz tej afery stałby się jeszcze bardziej przerażający.

Natomiast małżonka szefa resortu sprawiedliwości zdecydowanie dementuje informacje, które podawali dziennikarze nieprzychylni rządowi. Z kolei jej telefonie do stacji informacyjnej poinformował sam Konrad Piasecki.

– Żona Zbigniewa Ziobry zadzwoniła do nas i stanowczo zaprzeczyła, że pan Kowalczyk jest kolegą jej męża – poinformował nagle w trakcie „Kawy na ławę”, prowadzący program w TVN24, Konrad Piasecki. Po tej informacji do sprawy odniósł się rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z kolei były rzecznik ministerstwa pyta, czy dziennikarz przeprosi Ziobrę. Sebastian Kaleta napisał: „W ogóle red. Piasecki przed puszczeniem fejka w jakikolwiek sposób próbował zweryfikować swoje przypuszczenia? Przecież kaliber takich doniesień jest bardzo duży i doświadczony dziennikarz powinien mieć tego świadomość. Czy p. Piasecki przeprosi Zbigniewa Ziobrę?”.

Marcin Palion
Szeroka gama zainteresowań, działy: show-biznes, polityka, sport. Redaktor naczelny OTOPRESS, jednocześnie prezes grupy OTO360. Napisz do autora: [email protected]

3 KOMENTARZE

  1. Prawo Dla żony ministra ile razy ja dzwonię i też im mówię ze to nie jest Polska Telewizja tylko podobnie Niemiecko-Rosyjska .Nie oglądam szmaty ani nie czytam ich .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here