Genialne! Oto tajemnica potęgi partii Jakubiaka

16

Mamy przeczucie graniczące z pewnością, że nowa partia Marka Jakubiaka rozniesie scenę polityczną. Będzie najprawdopodobniej pierwszym prawicowym ugrupowaniem w III RP, które wejdzie do Sejmu tuż po powstaniu i realnie zagrozi gigantom polskiej polityki. Marek Jakubiak ma wizję.

Nie jest prawdą, że Prawu i Sprawiedliwości oraz Platformie Obywatelskiej w tej chwili nikt nie jest w stanie zagrozić. Bo przecież nie kapitał polityczny i merytoryczne argumenty decydują w naszym kraju o sukcesie ugrupowania.

Jednym z głównych kryteriów, które o nim decydują, jest kapitał finansowy. Aby osiągnąć zadowalający i relatywnie szybki sukces na polskiej scenie politycznej, trzeba kasy. I to dużej. A nowe ugrupowanie Marka Jakubiaka bez wątpienia nie będzie klepało biedy. Dlaczego?

Nowa partia Marka Jakubiaka. Dlaczego odniesie sukces?

Nie tylko dlatego, że Jakubiak uchodzi za majętną osobę, chociaż to też. Przede wszystkim w ostatnim czasie decydował się na niecodzienne ruchy w biznesie. Wielu zastanawiało się, z czego one wynikają. I chyba właśnie poznaliśmy odpowiedź.

Marek Jakubiak sprzedał właśnie kolejny browar. To znaczy nie sprzedał, a wydzierżawił na 2 lata firmie Doctor Brew. Jednakże w branży nikt nie ma wątpliwości, że firma z Wrocławia będzie chciała nabyć należący do polityka browar. Chodzi o browar Lwówek.

Wygląda na to, że polityk będzie powoli wycofywał się z branży piwowarskiej. Czy gigantyczny kapitał skupiony wokół siebie zechce wykorzystać do budowy nowej, potężnej prawicowej partii? Jeżeli tak, to może zapisać się w historii naszego kraju jako jedna z największych postaci prawicy. Jako człowiek, który skruszył postPRLowski beton.

ZOBACZ:
Browar Jakubiaka przejęty! Nie uwierzycie, przez kogo

Poseł Marek Jakubiak potwierdza założenie partii. Pierwotnie zapowiadał „centroprawicową” partię wolnorynkową, obecnie zaś mówi o sobie, że jest nacjonalistą.

– Kocham to środowisko. Powstaje Federacja dla Rzeczypospolitej po to, by do przyszłego parlamentu zbudować jedną listę i zbudować potęgę – powiedział Marek Jakubiak. Dodał, że w pomyśle utwierdził go udział ćwierć miliona Polaków w Marszu Niepodległości.

– Budowano gębę taką brzydką narodowcom. Myślę, że przez te lata, które pracuję już w parlamencie pokazałem twarz narodowca trochę inną i powiem szczerze, że coraz większe zainteresowanie jest tym projektem. Bardzo mnie to cieszy – ocenił poseł Jakubiak. – To czas na jednoczenie się. To jest ten moment właśnie – dodał były członek Kukiz’15.

16 KOMENTARZE

 1. Na razie są to mrzonki o potędze , myślę ze takie podejście zrujnuje jego wielkość, trzeba być skromnym i mieć sile w tym co się robi bez wielkiego ego..

  • Drogi kolego. MJ bardzo ceni ludzi i podchodzi bardzo otwarcie, przyjdz kiedyś i posłuchaj na żywo, zadaj pytanie a nie opieraj opinii na tym co ci napisał albo jak ocenił dziennikarz.

  • A co nas interesuje W.S.I, ja przylaczylem do FDR i wrz ze mna setki osob. Zaczelismy sie poznawac, w wiekszosci to ludzie nigdy wczesniej z polityka nie zwiazani. Mali przedsiebiorcy, wolne zawody, zwykli pracownicy corpo. Przestanmy wreszcie zyc jakimis mrzonkami i teoriami spiskowymi i zacznijmy zmieniac Polske ! Bo poki co siedzielismy na forach marudzilismy a w sejmie siedzialy lesne dziady za nas decydujace !!!!

  • A co ma skromność do tego? Człowiek, który chce ratować Polskę musi mieć wiarę i postawę zwycięzcy, a nie czołgać się na kolanach….wszystko jest kwestią motywacji, czy robi to dla siebie czy po to, żeby osiągnąć cele dla kraju.

 2. Otóż nie sądzę, aby Jakubiak (przy całej mojej sympatii dla wielu jego wystapień) stworzył w Polsce nową silna prawicę. I nie widzę w ogóle takiej potrzeby, ponieważ już ją mamy, a jest nią PIS. Stwierdzenie zawarte w felietonie, że „Jakubiak może zapisać się w historii naszego kraju jako jedna z największych postaci prawicy. Jako człowiek, który skruszył postPRLowski beton” uważam za bałamutne,przewrotne i wręcz kłamliwe. A to dlatego, że to PIS od dawna i wytrwale kruszy ten beton i właściwie to już go rozwalił. Nikomu dotąd to się nie udało. Uważam, że sukces Jakubiaka (jeżeli nastąpi) będzie miał negatywne konsekwencje. On nie pokona i nie prześcignie PIS. Z pewnością może natomiast osłabić rządzącą partię odbierając jej część zwiedzionego elektoratu. Jego poprzedni lider Kukiz wykazał przecież ‚podobne talenty.’Na szczęście nie udało mu się, ale szkód narobił sporo. Dlatego kryptolewackie, trollujace media, będą chętnie wspierały i pompowały w Jakubiaka, wiążąc z nim (całkiem zasadnie) nadzieję na rozbicie prawicy zjednoczonej wokół PIS. Z tych względów uważam, że o ile Jakubiakowi Polska leży prawdziwie na sercu (a nie własne , wodzowskie ambicje) to powinien wstąpić do PIS i wspierać go ze wszystkich sił. Skończył się trwający ćwierwiecze czas poszukiwań i partyjnych eksperymentów. Mamy sprawdzoną partię u władzy i sprawdzonych przywódców. Ale mamy także mnóstwo wrogów. Tych jawnych i tych ukrytych. Nie kombinujmy i nie róbmy zamętu, lecz zjednoczmy się. Jeśli Jakubiaka tak oczarowała jedność Polaków na MN to niech stara się ją umacniać. I to nie tylko ”od święta” ale i EVERYDAY!

  • PIS kruszy PRLowski beton ???? hahahahaha no Piotrowicz siedzi klaska glosno normalnie joke wieczoru :P….PIS PO czlowieku to jeden ch/w-uj….oni wszyscy z jednego ukladu dogadani by przed kamerami se do oczu poskakac a jak nie ma kamer to dobrzy koledzy. Takie glosne byly zapowiedzi PISu o wsadzaniu zlodzieji z PO po ich aferach i co ?? siedzi ktos ?? dupa tam…tamte lachudry krecily lody i rozwalalali Polske od srodka a teraz to samo robi kurdupel ze swoimi przyglupami. Morawiecki szczypiornistom hajs obiecal za obrone tytulu mistrzow swiata ? obiecal !!. Ale jakos kasy nie dostali. Za to urzedniczki US sie dopindalaja do drobnych Polakow i wlepieja mandaty za dobrodusznosc i chec pomagania innym…..ale jak ktos zrobi przewal w banku na miliony to jakos nagle nie ma kogo oskarzyc.. dupa a nie PIS prawicowe. Prawicowi wtedy kiedy chca i im wygodniej by sie do czego doczepic.

 3. Otóż nie sądzę, aby Jakubiak (przy całej mojej sympatii dla wielu jego wystapień) stworzył w Polsce nową silna prawicę. I nie widzę w ogóle takiej potrzeby, ponieważ już ją mamy, a jest nią PIS. Stwierdzenie zawarte w felietonie, że „Jakubiak może zapisać się w historii naszego kraju jako jedna z największych postaci prawicy. Jako człowiek, który skruszył postPRLowski beton” uważam za bałamutne,przewrotne i wręcz kłamliwe. A to dlatego, że to PIS od dawna i wytrwale kruszy ten beton i właściwie to już go rozwalił. Nikomu dotąd to się nie udało. Uważam, że sukces Jakubiaka (jeżeli nastąpi) będzie miał negatywne konsekwencje. On nie pokona i nie prześcignie PIS. Z pewnością może natomiast osłabić rządzącą partię odbierając jej część zwiedzionego elektoratu. Jego poprzedni lider Kukiz wykazał przecież ‚podobne talenty.’Na szczęście nie udało mu się, ale szkód narobił sporo. Dlatego kryptolewackie, trollujace media, będą chętnie wspierały i pompowały w Jakubiaka, wiążąc z nim (całkiem zasadnie) nadzieję na rozbicie prawicy zjednoczonej wokół PIS. Z tych względów uważam, że o ile Jakubiakowi Polska leży prawdziwie na sercu (a nie własne , wodzowskie ambicje) to powinien wstąpić do PIS i wspierać go ze wszystkich sił. Skończył się trwający ćwierwiecze czas poszukiwań i partyjnych eksperymentów. Mamy sprawdzoną partię u władzy i sprawdzonych przywódców. Ale mamy także mnóstwo wrogów. Tych jawnych i tych ukrytych. Nie kombinujmy i nie róbmy zamętu, lecz zjednoczmy się. Jeśli Jakubiaka tak oczarowała jedność Polaków na MN to niech stara się ją umacniać. I to nie tylko ”od święta” ale i EVERYDAY!

  • Polacy od zawsze byli podzieleni i nigdy nie będą jednością ponieważ działania obcej agentury są tak silne,że nie pozwalają na bycie jednym wspólnym polskim narodem.Polacy to piękny naród lecz ludzie kurwy…..PIŁSUDSKI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here