Kaczyński zachwycony. Właśnie spełniło się jego marzenie

Prezes Kaczyński
Prezes Kaczyński

Na twarzy prezesa PiS najprawdopodobniej pojawił się dziś promienny uśmiech. Przyznaje to nawet Wirtualna Polska, która – umówmy się – przychylna obecnej władzy nie jest. Jednakże nawet w redakcji wp.pl wiedzą, jak ogromny prezent od politycznych przeciwników otrzymał właśnie prezes Kaczyński.

Szef partii rządzącej to polityczny weteran. Na sukces swojego ugrupowania zapracował głownie sam, ale potknięcia politycznych przeciwników również potrafi wykorzystywać. I to skrzętnie. Niepozorny polityk od lat zaskakuje skutecznością.

Prezes Kaczyński zrelaksowany? Trudno się dziwić, spełniło się jego marzenie

Nawet teraz, gdy nad Prawem i Sprawiedliwością wisi gigantyczna afera KNF, prezes Kaczyński zachowuje zimną krew. Nie mówi publicznie zbyt wiele, ale i nie chowa głowy w piasek. Zapewne już wkrótce – tradycyjnie – odniesie się do doniesień antyrządowych mediów.

Choć często współpracownicy nie ułatwiają mu życia, to teraz polityczny prezent nieopatrznie podrzuciła mu sama opozycja. Ta sama, która tak bardzo nie znosi PiS-u i straszy Polaków partią rządzącą jako największym złem tego świata.

Bo mimo grzmiącej afery, prezes Kaczyński może się cieszyć, gdyż opozycja rozbija się na jeszcze więcej skłóconych ze sobą frakcji. Wiadomość o powstaniu nowej partii Ryszarda Petru zadziałała kojąco na zszargane ostatnio nerwy szefa PiS. Zauważają to nawet politycy nienawidzący Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma wątpliwości, że w tak napiętej sytuacji taka bomba informacyjna była marzeniem Kaczyńskiego.

– Każde nowe ugrupowanie, które dziś powstaje po stronie opozycji, wywołuje jedynie uśmiech na twarzy Jarosława Kaczyńskiego. Myślę, że na Nowogrodzkiej strzelają korki od szampana – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik Nowoczesnej Paulina Hennig-Kloska, oceniając nowe ugrupowanie jej byłego szefa Ryszarda Petru.

ZOBACZ!
Genialne! Oto tajemnica potęgi partii Jakubiaka

– Na scenie politycznej jest bardzo wiele partii. Dzisiaj zdecydowanie jest czas łączenia, a nie dzielenia opozycji. Zrobiliśmy dobry krok, budując Koalicję Obywatelską na wybory samorządowe. I w tym kierunku trzeba pójść. A nie tworzyć nowe ugrupowania. Wyborcy opozycji oczekują jedności – grzmi Hennig-Kloska.

Ryszard Petru nazwał swoje ugrupowanie „Partia TERAZ„. Eksperci nie mają wątpliwości, że ugrupowanie to nie ma co liczyć na sukces w jakichkolwiek wyborach. Przyznają to nawet media lewicowo-liberalne. Czy Petru kompletnie zatracił kontakt z rzeczywistością?

OTOPRESS
Ten materiał to wynik pracy zespołowej. Lista autorów portalu: tutaj Znalazłeś/aś w naszym materiale błąd lub niedopatrzenie? Napisz do nas: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here