Zaskoczenie? Węgrzy wskazali, którego narodu nienawidzą najbardziej

15
25405
Węgrzy wskazali którego narodu nienawidzą najbardziej
Węgrzy wskazali którego narodu nienawidzą najbardziej

O przyjaźni polsko-węgierskiej wiedzą nie tylko nasze narody, ale i większość europejskich. Polacy i Węgrzy notorycznie okazują sobie sympatię. Ostatnio mieliśmy okazję przekonać się o tych zażyłościach przy okazji 100-lecia niepodległości naszego kraju, gdy Budapeszt przystrojono na biało-czerwono.

W ostatnich dekadach za kurtuazję mogliśmy brać zapewnienia Węgrów o kontynuacji wieloletniej przyjaźni i wzajemnym wsparciu. Jednakże konflikt Warszawy z Brukselą pokazał, jak daleko może sięgać wsparcie Madziarów.

test

Ale czy oprócz wątków historycznych, nasze narody mogą łączyć także wspólni wrogowie? Wiele na to wskazuje. Węgrzy odpowiedzieli bowiem na pytanie jednego z centrów badania opinii społecznej. Dotyczyło one tego, jaki naród darzą najmniejszą sympatią.

Sondaż węgierskiego Instytutu Nezoepont badał opinie społeczeństwa na temat sąsiednich narodów. Przypomnijmy, że nasi bratankowie graniczą z Rumunią, Ukrainą, Austrią, Słowenią, Słowacją, Chorwacją i Serbią.

Wynik może być dla wielu zaskakujący.

Jak się okazuje, najmniej lubianym przez Węgrów sąsiadem jest Ukraina, o której pozytywną opinię ma tylko 23 proc. badanych, a negatywną – 43 proc. Niekorzystne opinie przeważają też, choć w innej proporcji, także w przypadku Rumunii, o której negatywnie wypowiedziało się 37 proc. badanych, a pozytywnie 35 proc. W przypadku Serbii rozkład pozytywnych i negatywnych głosów wyniósł odpowiednio 32 i 29 proc. Najbardziej Węgrzy lubią Austriaków.

Natomiast jeżeli chodzi o wszystkie narody Europy, Madziarzy najczęściej bez wahania wskazują Polaków. Oczywiście z wzajemnością. Zatem ich skrajna niechęć do Ukraińców ma szczególny wymiar, jeśli wziąć pod uwagę obecnie napięte stosunki Polaków ze wschodnimi sąsiadami.

15 KOMENTARZE

  1. Głupie narody ciagle szukacie wrogów po sąsiedzku zamiast trzymac sie razem,a cwaniacy jak np Ameryka manipuluje wami i wykorzystuje do własnych interesow

  2. To że nie lubią ukraińców,wcale nie dziwi,bo nikt ich nie lubi. Zaskoczony jednak jestem,bo myślałem,że najbardziej nie lubią rumunów.

  3. naucz się pisać artykuły bo z końcowego wywnioskować można że z całej Europy najbardziej Węgrzy nas nienawidzą i jeszcze ze wzajemnością ??? Nie wiem czy to przypadek czy celowo ta pomyłka została wygenerowana ale radzę pisać prawdę i zanim coś się napisze i puści w obieg to się sprawdza kilka razy !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 × 7 =