Ewa Minge rozwścieczyła miliony. Odniosła się do słów polityka PiS

Ewa Minge
Ewa Minge

Ewa Minge zamieściła na Facebooku wpis, w którym odniosła się do obchodów stulecia niepodległości Polski. Projektantka przyznała, że czuje się dumną Polką i kocha swój kraj. Pochwaliła również jednego z polityków Prawa i Sprawiedliwości za postawę po przegranych wyborach. 

„Jestem Polką, bo tu się urodziłam. Trochę, to jak z losowaniem w totolotka, bo jaki miałam wpływ na to? Kocham mój kraj i dumna jestem z pochodzeniaNiepodległość naszego kraju to wspaniały powód do świętowania – napisała na Facebooku Ewa Minge.

Znana na całym świecie projektantka wyraziła jednak ubolewanie w związku podziałami w polskim społeczeństwie.

Ewa Minge o Patryku Jakim

„Potrafimy jak chyba żaden naród dać się zapalić od iskry, nie dochodząc prawdziwych konsekwencji jakie ona przyniesie. Często idziemy za tłumem rozkręcając w nim hasła wręcz bratobójcze . Polityka od lat była przy polskim stole powodem do kłótni nawet rodzinnych – napisała Minge.

Projektantka przyznała również, że często jest pytana, których polityków popiera, a których nie lubi. Minge pochwaliła jednego z polityków PiS.

„Zawsze powtarzam, ze będę podziwiała takiego, który wstępując na urząd doceni, to co stworzył dobrego poprzedni i będzie, to kontynuował. Takiego, który nie wytnie w pień tylko z powodów politycznych i zobowiązań personalnych ludzi z „poprzedniego rozdania „. Czy doczekam? Długo dość żyje….” pisze Minge.

Projektantka przyznała, że póki co mile zaskoczył ją Patryk Jaki, który przyjmując wynik wyborów w Warszawie na prezydenta zaczął od gratulacji wybranemu i deklaracji wsparcia.

„Zaraz się zacznie afera, ze odegrał role. I takie role trzeba umieć klasę i odwagę odegrać” – podkreśla Ewa Minge.

Projektanta przyznała też, że poza granicami kraju za każdym razem dumnie reprezentując Polskę, choć nigdy nie otrzymała żadnego wsparcia od władzy.

ZOBACZ:
Grzegorz Schetyna o związkach LGBT. Oto plan Platformy

„Wszyscy patrzyli w kraju zawsze na mnie jak na kosmitke z moimi światowymi pomysłami. Kiedy się działy obce narody klaskały. Nadal jednak kocham ten kraj i choć najwięcej wsparcia i dobrych slow otrzymałam za granicą, to czuje się dumną Polką – podsumowuje Minge.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here