Polityk PiS jedzie po Owsiaku. „To jest wasz Jurek!”

Jerzy Owsiak WOŚP Krystyna Pawłowicz

Jerzy Owsiak. Trudno wskazać drugą osobę, która wzbudza w Polakach tak wiele emocji. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Dla jednych jest niepodważalnym autorytetem i filantropem, dla innych wręcz hochsztaplerem.

Pewne jest jedno. Szef WOŚP osiągnął w życiu bardzo, bardzo wiele. Nie ustają dyskusje o tym, czy zrobił to uczciwie oraz dywagacje, kto pomógł mu do tego stopnia rozbudować fundację. Jednakże nie ustają także konflikty na linii Owsiak – ktoś z PiS.

Bo warto wiedzieć, że politycy partii rządzącej i założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – oględnie mówiąc – nie żyją w zgodzie. A w ostatnich latach wręcz podkładają sobie kłody pod nogi. Taką sytuację obserwujemy od co najmniej 3 lat. Natomiast już od wielu lat obie strony podszczypują siebie nawzajem.

Jerzy Owsiak kontra polityk PiS

Ale tym razem było ostrzej niż zwykle. Prominentna polityk Prawa i Sprawiedliwości zaatakowała Jerzego Owsiaka z całym impetem. Rzuciła nawet z wyrzutem w kierunku jego zwolenników: „Oto wasz Jurek”. Ale o co tak naprawdę poszło?

Otóż poszło o – zdaniem posłanki PiS Krystyny Pawłowicz – hipokryzję znanego filantropa. Jerzy Owsiak od lat angażuje się w różne akcje społeczne, w tym wspiera protesty kobiet, szczególnie organizacji feministycznych.

Jak twierdzi znana poseł PiS, szef WOŚP aktywnie wspiera hejterską stronę na Facebooku. Jej nazwa zdecydowanie nie pozostawia wątpliwości co do intencji twórców. Nazwa fanpejdża to po prostu: „Ruch Wypier…lenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos”. Zatem trudno się dziwić, że posłanka, o której mowa ma obiekcje.

Kaczyński zachwycony. Właśnie spełniło się jego marzenie

Tym bardziej, że twórców rzeczonej strony aktywnie wspiera sam Jerzy Owsiak. Człowiek uważany za jednego z walczących o świat bez szeroko rozumianej mowy nienawiści. Na Twitterze posłanka PiS wyjaśnia, w jaki sposób Owsiak wspiera hejterską stronę. I przypomina, że jest przecież kobietą, których Jerzy Owsiak tak bohatersko broni.

– Co powiecie FEMINISTKI o wulgarnym hejcie prowadzonym od 4 lat wobec mnie przez inspirowaną przez J.OWSIAKA str na fb „Ruch Wypier…lenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos” i „konkurs” Owsiaka na koszulkę ze skrótem tej nazwy? – pyta Pawłowicz (pisownia oryginalna – red.). – Co, zatkało was? To wasz Jurek… – skwitowała pani poseł.

Sprawę ujawnił znany bloger Piotr Wielgucki („Matka Kurka”):

„Cały ten medialny i sądowy cyrk mają przykryć to, że Owsiak promował hejterską stronę z samego dna rynsztoka i ogłosił konkurs na rozszyfrowanie jej nazwy Ruch Wypierdolenia Krystyny Pawłowicz w Kosmos. Takie treści promował i taki hejt podsyca oszczerca Owsiak. RT poproszę!” – przekazał Wielgucki.