„Świat Według Kiepskich” znika z anteny!

Świat Według Kiepskich
Świat Według Kiepskich

Świat według Kiepskich od wielu lat bawi miliony Polaków. Teraz okazuje się, że popularny serial może zniknąć z anteny Polsatu. Co na to fani?

Serial opowiada o perypetiach życiowych rodziny Kiepskich i ich sąsiadów, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu, na osiedlu Kosmonautów, przy ulicy Ćwiartki 3/4. Bohaterowie starają się zdobyć pieniądze najmniejszym nakładem sił tak, żeby „zarobić, a się nie narobić”.

Serial możemy oglądać w Polsacie od 1999 roku. Przez kilkanaście lat zdobył serca wielu fanów. Informacja o zakończeniu emisji z pewnością zasmuci szeroką widownię serialu.

W najbliższą środę 21 listopada o godzinie 20.30 zobaczymy ostatni odcinek 31 serii „Świata według Kiepskich”.  Nie wiadomo, czy powstanie kolejna seria tego kultowego już serialu.

Producenci na razie nie podali daty następnej serii i możliwe, że serial zniknie z ekranów telewizorów. Jeżeli tak się stanie, to 21 listopada zakończy się pewna epoka w dziejach polskiej kinematografii.

Świat według Kiepskich

Świat według Kiepskich to polski serial komediowy w reżyserii Okiła Khamidowa (w latach 1999-2007), Patricka Yoki (w latach 2008–2017), a obecnie Adka Drabińskiego. ATM produkuje go dla telewizji Polsat. Serial został wymyślili w 1997 roku przez Aleksandra Sobiszewskiego, Janusza Sadzę, Igora Nurczyńskiego i Romana Regę. Byli oni powiązani z wrocławską grupą Mader Faker Studio tworzącą na początku lat 90. filmy krótkometrażowe.

Pierwsze 3 odcinki powstały zimą na przełomie 1998 i 1999 roku. Polsat emituje serial od 16 marca 1999 (drugi, po telenoweli Klan, najdłużej nadawany polski serial). Piętnuje on różne wady (lenistwo, egoizm, alkoholizm, patologie, apatie, chamstwo) oraz stereotypowy model życia polskiej rodziny, posługując się prostym humorem i zabawnym językiem bohaterów.

Serial realizowany był dawniej we Wrocławiu. Obecnie studio nagraniowe znajduje się w Bielanach Wrocławskich.

ZOBACZ:
Kaczyński zachwycony. Właśnie spełniło się jego marzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here