„Big Brother” wraca na antenę!

Niezwykle popularny program „Big Brother” wróci na antenę polskiej telewizji po 11 latach przerwy. Wiemy kiedy i która stacja wyemituje 7. edycję kultowego reality show. 

Portal Wirtualne Media informuje, że „Big Brother” trafi na antenę polskiej telewizji już wiosną 2019 roku. Reality show ma zostać wyemitowane w stacji TVN7. Od emisji ostatniego sezonu programu upłynęło już 11 lat.

Według ustaleń dziennikarzy portalu Wirtualne Media, kierownictwo programowe Grupy TVN podjęło już decyzję o powrocie „Big Brothera” do Polski. Na razie nie ujawnił jednak szczegółów produkcji. Prezes spółki Endemol Shine Polska powiedział, że obecnie są prowadzone w tej sprawie rozmowy, ale kwestie techniczne nie stanowią żadnego problemu.

Wirtualne Media przypominają, że w sprawozdaniu za ubiegły rok Endemol Shine Polska poinformował, że planuje uruchomić centra produkcyjne dla takich programów jak „Big Brother” czy „Fear Factor”.

Czy Big Brother powtórzy sukces sprzed lat? Wszystko okaże się już za kilka miesięcy!

Big Brother w Polsce

Big Brother (pol. Wielki Brat) to program telewizyjny typu reality show, stworzony w Holandii 4 września 1997 roku. Jego producentem jest Endemol. Program jest jednym z najpopularniejszych reality show na świecie. Do tej pory jego zwycięzcy zainkasowali łącznie 123 miliony euro.

W latach 2001–2002 odbyły się trzy polskie edycje Big Brothera, emitowane na antenie TVN. Program stał się w ten sposób drugim – po Agencie – wydarzeniem typu reality show w historii polskiej telewizji. Druga edycja wystartowała 2 września 2001 a trzecia 3 marca 2002. Czwarta edycja (pod nazwą Big Brother 4.1) rozpoczęła się 2 września 2007 w Czwórce. 2 marca 2008 roku wystartował Big Brother 5.

Nagroda za zwycięstwo w polskiej edycji wynosiła 500 000 złotych. Wielki Brat nie był obecny na planie, można było tylko usłyszeć jego głos. O pozostaniu w programie decydowały zarówno osoby biorące udział, jak i publiczność, przy pomocy telefonów. W polskiej edycji programu głosu Wielkiemu Bratu użyczył reżyser Jarosław Ostaszkiewicz.

Zwycięzcą pierwszej polskiej edycji programu został Janusz Dzięcioł. Drugą edycję wygrała Marzena Wieczorek, trzecią Piotr Borucki, czwartą – Jolanta Rutowicz, piątą Jarosław Jakimowicz, a piątą Janusz Strączek.

Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here