W Sejmie powstało nowe koło poselskie. Na jego czele Liroy

Artur Dziambor z partii Wolność poinformował na Twitterze o utworzeniu nowego koła poselskiego: „Wolność i Skuteczni”. W jego skład weszło trzech posłów: Piotr Liroy-Marzec, Jakub Kulesza i Jacek Wilk. Cała trójka dostała się do Sejmu z list wyborczych Kukiz’15. 

Dziś w Sejmie na wspólnej konferencji prasowej Piotr Liroy-Marzec, Jacek Wilk oraz Jakub Kulesza ogłosili utworzenie nowego koła poselskiego „Wolność i Skuteczni”. Nazwa związana jest z przynależnością partyjną posłów.

W listopadzie 2017 r. do partii Janusza Korwin-Mikkego dołączył poseł Kukiz’15 Jacek Wilk, który kilka miesięcy później odszedł z klubu Pawła Kukiza i został posłem niezrzeszonym. Na podobny krok zdecydował się poseł Jakub Kulesza, który opuścił w październiku klub Kukiz’15 i wzmocnił partię Wolność. Piotr Liroy-Marzec, lider ugrupowania „Skuteczni” już wcześniej nawiązał współpracę z Wolnością przy okazji wyborów samorządowych.

Jak powstało koło „Wolność i Skuteczni”?

Dziennikarz Marcin Dobski informował wczoraj na Twitterze, że negocjacje w sprawie utworzenia nowego koła poselskiego trwały do późnych godzin wieczornych. W końcu ustalono, że funkcję przewodniczącego koła „Wolność i Skuteczni” obejmie Liroy-Marzec, natomiast pozostałymi członkami będą Kulesza i Wilk. W skład nowego ciała politycznego może wejść jeszcze dwóch dodatkowych parlamentarzystów. Obecnie trwają negocjacje.

Do założenia koła poselskiego potrzeba co najmniej trzech parlamentarzystów. Aktualnie w sejmie funkcjonuje Koło Poselskie Wolni i Solidarni oraz Teraz! (Ryszarda Petru).

ZOBACZ:
W Sejmie powstało nowe koło poselskie. Na jego czele Liroy
”]

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here