Znamy datę rozwiązania UE. Europoseł: Juncker powiedział to wprost

koniec unii europejskiej

Kiedy nastąpi koniec Unii Europejskiej? Dziś zwykłemu śmiertelnikowi mogłoby się wydawać, że taki scenariusz jest nierealny, jednakże w Brukseli mówią co innego. Tak informuje jeden z najbardziej rozpoznawalnych europosłów bieżącej kadencji. Prawica zaciera ręce, bo te doniesienia są iście sensacyjne.

Po blisko 15 latach członkostwa w Unii Europejskiej wiemy już, że nie przynosi ono wyłącznie korzyści. W naszym kraju zyskują na sile nastroje uniosceptyczne, a kolejne dyrektywy płynące z Brukseli doprowadzają środowiska prawicowe do białej gorączki.

Polacy, którzy przez setki lat bili się o swoją niepodległość, nie życzą sobie, by jakiekolwiek zagraniczne instytucje ingerowały w nasze prawodawstwo czy kształtowali politykę migracyjną. Doniesienia o uszczupleniu UE pojawiły się właśnie wtedy, gdy Polacy postawili się brukselskim dygnitarzom. Ale czy ktokolwiek spodziewał się, że to zajdzie tak daleko?

Koniec Unii Europejskiej?

Okazuje się bowiem, że brukselscy oficjele szykują sobie miękkie lądowanie. Nieco złagodzili ton wobec takich krajów jak Polska. Od czasu do czasu jeszcze ujadają, ale już ze znacznie mniejszą częstotliwością.

Bo jak informuje wieloletni europarlamentarzysta Janusz Korwin-Mikke, w Brukseli mówią wprost, że najbliższa kadencja Parlamentu Europejskiego będzie ostatnią. Polityk ten zrzekł się mandatu europosła, by wrócić do krajowej polityki i wyeliminować z niej socjalistów.

– Jean-Claude Juncker mówi to samo co ja, że Unia Europejska jest już pass, że już nikt się nie wzoruje na Unii […] Że UE jest katastrofą gospodarczą, katastrofą demograficzną – powiedział niedawny europarlamentarzysta. Dodał, że ta kadencja PE, która będzie teraz, będzie ostatnią.

– Jak się chodzi po kuluarach Parlamentu Europejskiego, to już wszyscy mówią, że to jest ostatnia kadencja. Mówię to już od pięciu lat – przekonuje pewny siebie Korwin-Mikke. I faktycznie nie mówi tego po raz pierwszy. Czy to faktycznie koniec Unii Europejskiej?

5 KOMENTARZE

  1. Szkoda, że obecna kadencja PE nie jest OSTATNIĄ !!! W obecnej sytuacji to nie jest europarlament tylko zbiorowisko złodziei, ALKOHOLIKÓW, sprzedawczyków i donosicieli. To siedlisko ZGNILIZNY I SAMEGO ZŁA!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here