Patryk Jaki jest chory. Wyjaśnia, dlaczego zniknął

Patryk Jaki Otopress
Patryk Jaki

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki podzielił się smutnymi konkluzjami. Charyzmatyczny polityk bez wątpienia zasmucił miliony Polaków, którzy czekali na jego rychły powrót do życia publicznego po przegranych wyborach prezydenckich w stolicy.

Były kontrkandydat Rafała Trzaskowskiego z ramienia Zjednoczonej Prawicy odwiedził studio radia RMF FM. W rozmowie z Krzysztofem Ziemcem odniósł się m.in. do bieżących deklaracji Trzaskowskiego, który już wycofuje się z obietnic wyborczych.

Ponadto polityk koalicji rządzącej zdradził, dlaczego w ostatnich dniach zniknął z życia publicznego. W istocie o Patryku Jakim było po kampanii znacznie ciszej.

Gdzie jest Patryk Jaki?

– Nabrałem dystansu do tego, co się wydarzyło – mówi gość Krzysztofa Ziemca w RMF FM pytany o wybory w Warszawie. Jak dodaje, przykro mu, że miał rację. – Patrzę, na to, co dzieje się w ratuszu. Mój były kontrkandydat wycofuje się ze swoich obietnic: ceny biletów, ceny śmieci w Warszawie, mówi się o dodatkowych etatach. Niestety, miałem w tej sprawie rację – podkreśla.

Jednocześnie Patryk Jaki deklaruje, że chętnie pomoże swojemu byłemu konkurentowi w rozwoju Warszawy. Polityk koalicji rządzącej jest zdania, że stolica nie wykorzystuje w pełni swojego potencjału. Nad tym właśnie ubolewa i stąd chęć pomocy Trzaskowskiemu.

Ponadto Jaki zdradził, że jest chory. Wywiad udzielony tuż po kampanii wyborczej nieco zaniepokoił jego sympatyków, zatem czekali na kolejny. Jak się jednak okazuje, Patryk Jaki jest tylko przeziębiony.

– Może się nie schowałem, ale byłem chwilę na urlopie, teraz odchorowuję. Dobrze, że w kampanii się nie zdarzyło to chorowanie – powiedział wiceminister sprawiedliwości.

Odchorowuje pan kampanię? – spytał prowadzący.

– Może to źle zabrzmiało, ale rzeczywiście próbuję… Jakieś takie przeziębienie mnie złapało… Ale generalnie jestem spokojny – rozwiał wątpliwości Patryk Jaki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here