Młoda Polka wygrywa Eurowizję! Jej podziękowania chwytają za serce


Roksana Węgiel osiągnęła historyczny sukces. Młoda Polka zwyciężyła bowiem konkurs Eurowizja Junior, który w niedzielę odbył się w Mińsku. Jej triumf wprawił w entuzjazm naszych rodaków, których urzekły również podziękowania złożone przez 13-letnią wokalistkę.

Roksana Węgiel reprezentowała Polskę podczas niedzielnego finału Eurowizji dla dzieci. Młoda piosenkarka wyszła na scenę jako ostatnia (wcześniej swoje utwory wykonali przedstawiciele 19 innych państw) i odśpiewała piosenkę pt. „Anyone I Want To Be”. Węgiel wykonała utwór w dwóch językach: polskim oraz angielskim.

Zwycięstwo, które w Mińsku odniosła Roksana Węgiel, ma historyczny charakter. Jak dotąd żadnemu polskiemu wykonawcy nie udało się bowiem zwyciężyć w konkursie Eurowizja Junior. Największy sukces odniosła Alicja Rega, która podczas konkursu organizowanego w 2017 roku zajęła ósme miejsce.

Roksana Węgiel wygrywa Eurowizję Junior. Wspaniałe podziękowania 13-latki

Po ogłoszeniu wyników konkursu Eurowizji Roksana Węgiel była wniebowzięta. Młoda wokalistka nie potrafiła ukryć swojej radości. Postanowiła więc podziękować wszystkim, którzy mieli wpływ na jej sukces. Słowa, które wypowiedziała Węgiel z miejsca podbiły serca Polaków.

– Moja piosenka mówi, że najważniejsze są marzenia, które każdemu mogą pomoc osiągnąć wszystko. Chciałabym podziękować Polsce, całej Europie, moim tancerkom, rodzinie i Bogu. Dziękuję także Białorusi za organizację konkursu – powiedziała.

Triumf młodej wokalisty został doceniony na najwyższych szczeblach władzy. Gratulacje Roksanie Węgiel złożył bowiem premier naszego kraju, Mateusz Morawiecki.

– Gratulacje dla Roksany Węgiel! To historyczne zwycięstwo Polski na Eurowizji Junior. Powodzenia w dalszej karierze! – napisał na Twitterze szef polskiego rządu.

Kim jest Roksana Węgiel?

Roksana Węgiel to 13-letnia polska wokalistka. Urodziła się w Jaśle, a szerszej publiczności dała się poznać, dzięki występowi w programie „The Voice Kids”. Zwyciężyła jego pierwszą edycję, w trakcie której jej mentorką była Edyta Górniak.

ZOBACZ:
Oficjalnie! Barbara Kurdej-Szatan pierwszą uczestniczką "Tańca z gwiazdami"

Zwycięstwo Roksany Węgiel skomentował szef TVP, Jacek Kurski. To na antenie Telewizji Publicznej emitowany był bowiem program, dzięki któremu Roksana stała się rozpoznawalna.

Roksana Węgiel oprócz śpiewu uprawia też taniec towarzyski. Interesuje się i czynnie uprawia też akrobatykę oraz judo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here