Rafał Ziemkiewicz ostro o powrocie Donalda Tuska. „Kopnął wszystkich w du*ę”

Coraz bardziej realnym scenariuszem wydaje się powrót Donalda Tuska do polskiej polityki. Opozycja upatruje w szefie Rady UE szansy na przejęcie władzy w Polsce. Tymczasem Rafał Ziemkiewicz ostro skomentował taki plan polityczny, uderzając również w Donalda Tuska. 

Powrót Donalda Tuska do polityki krajowej jest przedmiotem licznych spekulacji. Szef Rady Europejskiej jest najczęściej typowany na kandydata w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Wiele osób wierzy w Donalda Tuska wskazując, że ma on spore szanse na przywrócenie swojej partii dawnej siły. Z nieoficjalnych informacji wynika, że były premier jest skłonny ubiegać się o urząd głowy państwa, choć z jego strony wciąż nie padła jednoznaczna deklaracja.

Ziemkiewicz uderza w Donalda Tuska

Rafał Ziemkiewicz skomentował plany opozycji, nie szczędząc ostrych słów pod adresem polityków „totalnych”. Oberwało się również szefowi Rady UE.

„W sumie trudno o bardziej dobitny pokaz tego, jak żałośnie marni są politycy „totalsów”, skoro jedyną nadzieją ma być przywołanie faceta, który cztery lata temu z dnia na dzień wszystkich ich kopnął w de dla symbolicznej, ale świetnie płatnej fuchy w Unii” – napisał RAZ na Twitterze.

Tymczasem Kantar Millward Brown SA przeprowadził sondaż na zlecenie „Faktów” TVN i TVN24. Z badania wynika, że 51 proc. badanych nie chce, aby były premier wrócił do kraju i angażował się w politykę.

ZOBACZ!
OFICJALNIE: Ukraina wprowadza stan wojenny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here