Kaczyński wściekły na posłankę PiS

Podczas dyskusji nad projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, atmosfera była bardzo gorąca. Emocje udzieliły się również prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Sejm pracował nad projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Nowelizacja wprowadza istotne zmiany, ponieważ umożliwi sędziom którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia swoich funkcji.

Projekt jest skutkiem nacisków jakie wywiera na Polskę Unia Europejska, w związku z tym tempo prac było intensywne, a dyskusja burzliwa.

Wyłamała się z dyscypliny

Poseł Anna Maria Siarkowska nie była zadowolona z rozwiązań swojego obozu politycznego. Z mównicy sejmowej dała wyraz swoim emocjom.

„Pragnę zwrócić uwagę wysokiej izby, że wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości, pod naciskiem instytucji unijnych wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu” – powiedziała z mównicy sejmowej Anna Maria Siarkowska z PiS

Jarosław Kaczyński nerwowo wysłuchiwał przemówienia posłanki PiS. Zaobserwować można było na jego twarzy niezadowolenie. Gdy posłanka schodziła z mównicy Prezes Kaczyński pogroził jej palcem.

Sejm przyjął nowelizację

Mimo, że przeciwko ustawie głosowały dwie posłanki PiS, Anna Maria Siarkowska i Małgorzata Janowska Sejm uchwalił nowelizację. Za przyjęciem głosowało 215 posłów, 161 było przeciw a 24 wstrzymało się od głos. Projekt trafił teraz pod obrady Senatu.

Avatar
Redaktor, publicysta, przedsiębiorca. Interesuje się biznesem, ekonomią oraz polityką. Stara się dotrzeć do zakulisowych działalności partii politycznych. Obserwuje rynki finansowe oraz wskaźniki makroekonomiczne. Napisz do autora: [email protected]

1 KOMENTARZ

  1. Zabrakło Wam rzetelności by napisać, że te panie są z Partii Republikańskiej, a nie z PiSu. Przynależność do klubu parlamentarnego jest czymś innym niż przynależność partyjna. Szkoda, że tego nie rozróżniacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here