Kaczyński wściekły na posłankę PiS


Podczas dyskusji nad projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym, atmosfera była bardzo gorąca. Emocje udzieliły się również prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Sejm pracował nad projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Nowelizacja wprowadza istotne zmiany, ponieważ umożliwi sędziom którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia swoich funkcji.

Projekt jest skutkiem nacisków jakie wywiera na Polskę Unia Europejska, w związku z tym tempo prac było intensywne, a dyskusja burzliwa.

Wyłamała się z dyscypliny

Poseł Anna Maria Siarkowska nie była zadowolona z rozwiązań swojego obozu politycznego. Z mównicy sejmowej dała wyraz swoim emocjom.

„Pragnę zwrócić uwagę wysokiej izby, że wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości, pod naciskiem instytucji unijnych wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu” – powiedziała z mównicy sejmowej Anna Maria Siarkowska z PiS

Jarosław Kaczyński nerwowo wysłuchiwał przemówienia posłanki PiS. Zaobserwować można było na jego twarzy niezadowolenie. Gdy posłanka schodziła z mównicy Prezes Kaczyński pogroził jej palcem.

ZOBACZ:
Steven Gerrard: lubię przyjeżdżać do Polski. Legendarny piłkarz zdradził, dlaczego

Sejm przyjął nowelizację

Mimo, że przeciwko ustawie głosowały dwie posłanki PiS, Anna Maria Siarkowska i Małgorzata Janowska Sejm uchwalił nowelizację. Za przyjęciem głosowało 215 posłów, 161 było przeciw a 24 wstrzymało się od głos. Projekt trafił teraz pod obrady Senatu.

1 KOMENTARZ

  1. Zabrakło Wam rzetelności by napisać, że te panie są z Partii Republikańskiej, a nie z PiSu. Przynależność do klubu parlamentarnego jest czymś innym niż przynależność partyjna. Szkoda, że tego nie rozróżniacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here