Mężczyźni mają się zgłaszać do urzędów gmin? Rząd ostrzega

ACTA przegłosowane
ACTA przegłosowane

Niemała panika i zamieszanie wybuchła w związku z powiadomieniami SMS, które otrzymały tysiące Polaków. Czy w naszym kraju rozpoczyna się pobór do wojska, mężczyźni mają się zgłaszać do urzędów gmin na wezwanie RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa)?

  • Pobór do wojska ruszy już wkrótce?
  • Polska może zaangażować się w konflikt rosyjsko-ukraiński?
  • Co to są alerty RCB

Eskalacja konfliktu na Ukrainie, podobnie jak 4 i 5 lat temu, wywołała falę paniki na zachód od terytorium naszych wschodnich sąsiadów. Przecież Morze Czarne jest znacznie bliżej Polski, niż chociażby Donieck czy inne miasta, w których toczyły się regularne bitwy.

Czy w związku z tym w naszym kraju rozpocznie się pobór do wojska? Czy mężczyźni mają się zgłaszać do urzędów gmin na wezwanie RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa)? Oficjalne stanowisko polskich władz w tej sprawie jest jasne.

Otóż okazuje się bowiem, że powiadomienia, które tysiące Polaków otrzymały w ostatnich kilkudziesięciu godzinach, były fałszywe. Co zawierały? Między innymi informacje, że mężczyźni w wieku poborowym mają zgłaszać się do najbliższych urzędów gmin.

Taki komunikat nasuwa jednoznaczne skojarzenie: rozpoczyna się pobór do wojska. Dziś do milionów polskich abonentów trafiła prawdziwa informacja od RCB (Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Co zawiera informacja, którą rozesłały władze RP?

ZOBACZ:
Ukraina wprowadza stan wojenny. Putin zabrał głos!

Mobilizacja armii. Jeśli tak, to kogo dotknie pobór do wojska?

– Uwaga! Rzadowe Centrum Bezpieczenstwa nie wysylalo Alertu RCB ws. zglaszania sie mezczyzn do urzedow gmin. Sprawa falszywych SMS-ow zajmuje sie ABW i Policja – brzmi dzisiejszy alert RCB.

Gdyby jednak mobilizacja armii nastąpiła, powołanie dostaną miliony mężczyzn. Kogo powołają? Każdego w wieku od 18 do 60 lat. Kogo nie powołają? Członków władz państwa, prokuratorów, policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej, Służby Więziennej.

3 KOMENTARZE

  1. co nas to obchodzi Ukraina ,, Ojciec mi opowiadał ,że to Ukraińcy mordowali Polaków ,to jakaś bzdura nowa PIS-u ,żeby nas POLAKÓW całkowicie i do końca podzielić ,,,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here