Co takiego? Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski! „Znikną problemy”

Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski
Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski

To nie żart. Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski swojego terytorium. Uważają, że wówczas zniknie większość problemów, które trapią ich kraj. Jednakże czy Polacy ochoczo przyjęliby pod swoje skrzydła blisko 43 miliony wschodnich sąsiadów? Ukraina znalazła się w potrzasku, z którego trudno będzie wyjść.

Problemy Ukrainy to nie tylko korupcja, niskie pensje i skrajna bieda w wielu regionach kraju. W ostatnich latach największym utrapieniem naszych wschodnich sąsiadów jest agresja Rosji, która zaciera ręce na kolejne fragmenty terytorium Ukrainy.

Ponadto Rosjanie nie życzą sobie, by Ukraina regularnie wpływała na ich wody terytorialne. Stosunki pomiędzy Moskwą a Kijowem są zatem naprawdę napięte. A sami Ukraińcy doskonale zdają sobie sprawę, że na realną pomoc militarną z zachodu nie mają co liczyć. Bo przecież nasze włączenie się w ten konflikt mogłoby skutkować III wojną światową.

Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski?

I choć Ukraińcy od lat drżą o własne państwo i są dumni z jego posiadania, to chyba właśnie w obliczu kolejnych starć z Rosją, zaczynają zdawać sobie sprawę, że to nie takie proste. Młode, niezbyt doświadczone państwo ukraińskie sobie nie radzi.

Serwis Ukrainskij Reporter jest zdania, że Ukraińcy zbyt długo już ubolewają nad stagnacją swojego państwa, są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej i porażką negocjacji akcesyjnych. Zdaniem ukraińskich dziennikarzy dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby przyłączenie ich kraju do Polski. Postulują w tej sprawie referendum.

Sprawę w Polsce opisał już m.in. portal kresy.pl.

Ukraina: coraz więcej obywateli „chce do Poljaka”

Zdaniem autorów propozycji dzięki przyłączeniu obszaru Ukrainy do państwa polskiego, nad Dnieprem wzrosłyby wynagrodzenia i emerytury, zniknąłby problem korupcji, nastąpiłby rozwój gospodarki i nauki. Z kolei, jak czytamy dalej, „inwestycje polskie i europejskie” pozwoliłyby znacznie rozwinąć przemysł.

Dziennikarze z Ukrainy przewidują w związku z tym, że w ciągu 5 lat ukraińska ziemia zmieniłaby się nie do poznania.

ZOBACZ:
Szokująca deklaracja. "Rosyjskie czołgi wjadą do Kijowa"

Czyż to nie chichot historii? Nasi wschodni sąsiedzi od lat pieklą się, że Polacy chcą rzekomo odebrać im Lwów i miejscowości ościenne. Tymczasem okazuje się, że nastroje propolskie u naszych wschodnich sąsiadów narastają na tyle, że gotowi są sami oddać terytorium w ręce Polaków. Oczywiście z pobudek ekonomicznych, gdyż sytuacja Ukrainy wcale nie poprawiła się od lat 90.

Wielu przeciwników pomysłu przyłączenia Ukrainy do Polski zarzucało ukraińskim autorom prorosyjskie działania. Jednakże dziennikarze portalu kresy.pl, doskonale zorientowani w polityce wschodniej, dementuję tę teorię. Nie mają wątpliwości,  że Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski

„Ten artykuł zamieszczono na ukraińskiej stronie, napisali go Ukraińcy. Proszę nam wierzyć, że wielu bez wahania zgodziłoby się na przyłączenie do Polski. Co oczywiście dla nas byłoby raczej niekorzystne. Artykuł jest jednoznacznie antyrosyjski. Autor stwierdza nawet, że Ukraina nigdy nie była częścią „ruskiego mira”.

źródło: kresy.pl, Ukrainskij Reporter

86 KOMENTARZE

   • We Lwowie mieszkali moi pradziadkowie i dziadkowie,pod i w Tarnopolu moja mama.Wszystkie majątki,kamienice i domy Rosjanie ukradli.Skoro żydzi mogą nawet za bezspadkowe majątki dostawać odszkodowania to dlaczego my Polacy nie możemy? Bo tylko Polska tak na kolanach rozdaje żydom a o majątki swoich obywateli nawet nie myśli aby o odszkodowania wnioskować.A dlaczego?Bo większość polityków od 89r u nas to żydzi.Teraz też Polaków podpuszczają abyśmy brali udział w konflikcie Rosja-Ukraina.Jeżeli damy się w to wciągnąć to Polska będzie do podziału.Zachód do Niemiec a wschód żydo rosyjski.To zaplanowana przez Niemcy,żydów i Rosję wspólna akcja.

   • głupi jesteś i tyle sądząc żę tylko Lwów był Polski to co było Polskie możemy przejąć a reszte banderowców zaszlachtować ,spalić porąbać tak jak to oni robili ,jak tak nie zrobimy to oni jak będą mieli okazje to zrobią to z nami to już mają we krwi

  • Niestety Ukrainę trzeba rozebrać tak jak ruskie niedawno napomkneli. Bierzemy tak jak było kiedyś cały Wołyń nasz reszta ruskim na pożarcie na 100lat sobie kacapy ryje zapchają.

  • Tam nie ma żadnej części ruskiej. Cała Ukraina to tereny dawnej Rzeczpospolitej. A które w wyniku głupich ambicji Chmielnickiego znalazły się w dużej części w Rosji.

 1. Ja Polak z dziada pradziada nigdy bym sie na taka obcje nie zgodzil ! Kto zna historie to wie co dzialo sie na tzw. kresach wschodnich w IIRP. O powstaniu w 1936 juz nie wspomne , chociaz nie uczy sie o nim w szkole a takze nie wiele ludzi o nim wie nawet tych niby wyksztalconych . O politycznych jelopach juz nie wspomne !

 2. A po co Polakom ukraińskie problemy? mamy dość swojej biedy.A to mogło by doprowadzić do ataku ze strony Rosji.Kray zamiewszkuja od zawsze Rosjanie.

  • Nie od zawsze tylko od końca XVIII wieku kiedy zdobyła go caryca Katarzyna. przed nimi mieszkali tam Tatarzy, którzy byli tam większością aż do stalinowskich wysiedleń.

 3. Weźmiemy na utrzymanie kilkadziesiąt milionów ludzi, a w zamian za to dostaniemy ich problemy… naprawdę trzeba by było coś mieć nie tak ze zwojami mózgowymi.

 4. Smieszne! Znikna problemy? Bo pojawia sie nowe z tym ze będziemy mieli problem oni za dobrze tu maja! A wkoncu dojdzie do tego, ze polak bedzie zyl jak ukrainiec na Ukrainie bez niczego i jeszcze dojdzie do zmiany waluty. Nie bedzie gdzie pracy znaleźć bo wszwdzie oni zajma miejsce.. To bedzie wtedy problem! A zarazem jak sie przylacza to Roaja bedzie chciala wiekszego zajmowania terytorium. A nikt nie chce tu wojny! Jest tak jak powinno i musi tak byc jak nie umieja walczyc o swoje to przegrywaja! A czym Rosja sie rozni od Ukrainy to niczym! Jedno i to samo zrodlo jezyki podobne! A nasz polski do ukrainskiego to do niczego nie jest podobny. Jeszcze cie nie przyjma do pracy bo Ukrainskiego nie potrafisz pff śmieszne! Polska ma byc Rzeczpospolita Polska bwz zadnej elity dodatkowych uchodźców! :)

   • wtf – najpierw dowiedz się kto był sprawcą mordu katyńskiego a dopiero potem wypowiadaj się na ten temat. Co do Wołynia to nie ma żadnych wątpliwości kto to zrobił. Odnośnie mordu katyńskiego inicjatorami i wykonawcami byli członkowie NKWD i nie byli oni rosyjskiej narodowości (czy już wiesz jaka to była narodowość?). Polecam dokształcić się pod kątem historii i to zresztą nie tak odległej

 5. Chcecie mieć wojnę? To wtrącajcie się do polityki Ukrainy i Rosji a potem oba państwa nam jesień średniowiecza zafundują.A chazarzy jeszcze na tym skorzystają bo aż piszczą aby przejąć Polin. Kraje UE i USA nie pomogą nam ,palcem nie kiwną. Jeżeli polski rząd wtrąci się teraz do konfliktu Ukr i Rosji znaczy że jest sterowany przez inny kraj a celem ich oddanie nas w obce ręce lub rozbiór Polski.Widać jak na dłoni że NIKT za nami się nie wstawi.Ambasador USA w Polsce,żydówka instruuje naszego premiera aby nie pozwalał dziennikarzom na krytykę TVN/krytyka prowokacji z urodzinami Hitlera/ a on udaje że deszcz pada.Unijni parlamentarzyści dali pokaz jak podcierać się nami krytykując naszą demokrację czy reformy w sądownictwie.Teraz premier mówi że przychyla się do likwidacji wojska polskiego i utworzenia wspólnego wojska UE. Tylko czekać aż pod dyktando Merkel powie że odda suwerenność Polski. Nikogo w PE nie interesuje łamanie prawa w Niemczech,Francji czy Hiszpanii,wręcz krytyka tych państw jest zakazana . Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Węgry,Czechy czy Słowacja dogadują się po cichu z Putinem. Trump jest wręcz jego przyjacielem a na dodatek po wyborach pierwszym państwem które odwiedził był Izrael…..Trzeba być ślepym aby nie widzieć że jesteśmy na widelcu a rozbiór Polski już zaplanowany i bliski.

 6. Jak można wypowiadać się za naród ukraiński bez jego wiedzy a prezdentem Polski będzie żydowski Ukrainiec Poroszenko bo Ukraińców jest więcej niż Polaków i będa głosować na niego. Bzdura.

 7. Jestem potomkiem repatriantów zza Buga, polskich kresowiaków, zesłańców, ludzi bardzo mocno skrzywdzonych przez (niektórych) Rosjan, Ukraińców i… Polaków. Tylko wśród banderowskich oprawców nie było Żydów. Reszta w zdecydowanej większości to polskie i rosyjskie parchy. Przestrzegam jednak przed uogólnieniami. Nie wszyscy spotkani przeze mnie i moich przodków w życiu „czystej krwi” Polacy, zawsze okazywali się porządnymi ludźmi. Niestety. Natomiast wśród „prawdziwych” Rosjan, polskich Żydów i rodowitych Niemców, często spotykaliśmy Porządnych Ludzi. Nawet z polskim obywatelstwem, choć nie był to żaden warunek. Nawet wśród Ukraińców zdarzali się (rzadko ale jednak) Ludzie. Bądźmy w ocenach ostrożni i uczciwi. Więcej dyplomacji a mniej… demokracji. Dla Polski!

 8. Nigdy w zyciu,bym sie nie zgodzil na takie przylaczenie,potem Rosja bedzie Nas atakowac a USA i Nato bedzie miec to w dupie,po drugie ukraincy to brudasy i tlumany zacofane niech sobie siedza w tym chlewie a od Nas wara no i Wołyn a zreszta to poj… narod i zdradziecki.

 9. Nie spadaja. Mamy swoje problemy. Ukrainiec zawsze bedzie ukraicem czy sie to komus podoba czy nie. Tutaj mili do rany przyluz a noz w plecy wbije. WON Z POLSKI BRONIC SWOJEGO KRAJU PRZED WROGIEM

 10. Bieda i owszem jest na Ukrainie tylko malo kto wie ze ziemia u nich jest bogata w wegiel gaz i inne zasoby niestety lape trzyma na tym Putin nie rozumiem stwierdzenia Ukraina do Ukrainy bo my tez za chpebem jezdzimy na zachod a oni jezdza do nas my nie chcemy pracowac za 1530 zl miesiecznie wiec pomysl moze nie byc taki glupi pod warunkiem ze Polska moglaby na tym zarobic a nie byc ,, dobra ciocia”

 11. pomniki muszą trafić na śmietniki kto popiera UPA do Rosji jego dupa ! Koniec chazarów na tych ziemiach to uczciwej gospodarki trzeba . Wtedy unię rozważymy i was do niej zaprosimy a na razie do Chlewika bo bandera na was kwika :)

 12. Niech siedzą u siebie dla nas pracy nie ma a jeszcze im dać pracę trzeba będzie a my będziemy w domu siedzieć. Polska jest Polską i nic tego nie zmieni. Nasz rząd nie chciał imigrantów to ich też nie bo to też imigranci i tylko problemy z nimi i choroby.

 13. Wypierdalać do siebie banderowcy. Nikt was nie weźmie, czcijcie dziadków banderowców, nie nauczyli machać siekierą i widłami? Oddajcie lwów i spokój Polakom. A jak ktoś chce Walczyć. To proponuje parę tupolewów załadować”PoPisem i niech spierdalają żydowskie gnidy.

 14. Mam Nadzieję że NIGDY do tego nie dojdzie. Nie chce tu ukraińców ani rusków. My mamy swoje problemy i jeszcze oni nam są tu potrzebni, po cholerę? Niech siedzą u siebie i niech walczą o swój kraj a nie że chcą wszystko na łatwiznę. Za dużo jest ich tutaj w Polsce, wszędzie gdzie nie pójdę to słyszę ruski język, żygać mi się chce. Zachowują się jak z buszu, dzikusy jakby niczego w życiu nie widzieli i nie stosują się do naszych praw i przepisów. NIE CHCEMY WAS TUTAJ, WRACAJCIE DO SIEBIE

 15. Polska dla Polaków ?? ❤️
  Jebac ulane kurwy. Jak niby że problemów nie będzie jak oni no stop wojnę prowadzą. Wypierdalać z nimi. Niech każdy żyje w swoim kraju. Brudasow tu nie potrzebojemy ? już dość im pomagamy to my Polacy zatrudniamy ich do pracy u nas w poslce niech będą nam za to wdzięczni a nie że będę nam wchodzić do naszej Polskiej ojczyzny w brudnych butach ??

 16. napisze w skrucie na wasze kometarze ukraina i polska razem jestem za czemu bo byli my naj wieksz potegą w europie a dwa nato i stany sa za nami wiec rosja moze nam huja zrobić

 17. A co do Ukraincuw oni się wycwanili jesli chodzi o zarobki bo u nas maja 20 zł robia za wiecje jak polacy
  mówie co sie dzieje teraz nie rok do tyłu

 18. Poljaki nie wezma waszego niezdarstwa i ulomnosci z powodu haniebnego mordu na Naszym Narodzie. Pomimo tzw. poprawnosci politycznej,wasze okruciensto pozostanie w naszej pamieci na dlugo.

 19. W 1919 r Też Polska pomagała Ukraińcom walczyć z Bolszewikami i doszło do tego że w 1920 r . mieliśmy
  bolszewików na terenie polski a rozejm podpisany w wyniku tego nic nam nie dał bo zachód wymusił nasze ustępstwa na rzecz Rosji. W trakcie tych walk Armia Ukrainy zwiała a Polacy wycofywali się do Lini Wisły Za tą pomoc w 1919 r. odpłacili się Polakom w czasie 2 wojny światowej mordując bezbronną ludność. Jak Rosjanie wyzwalały tamte tereny to do lasu uciekali od Niemców i wielu zwiało na zachód bo pokazywali nagle że mają Polskie papiery aby nie dostać w czapę.A teraz to Historia się powtarza Zachód robi interesy a my dostajemy po dupie .Ukraina walczy z Rosją a kupuje towary u nich ,embargo wprowadza na nasze towary .Od nas tylko bierze kasę i pomocy żąda ,chcieli Państwa swojego to niech o nie dbają .Polska jak odzyskała Niepodległość była biedna i walczyła o nie z swoimi sąsiadami. Nie mieszajmy się w żadne konflikty wojenne zastanówmy się kto tak naprawdę na tej wojnie zarabia i ma tam swój interes.

 20. Ukraina jest większa terytorialnie i na razie jeszcze ma więcej obywateli więc wchłonięcie jej byłoby absurdem porównywalnym z próbą połknięcia kondora przez orła. Można mówić o ewentualnym przejęciu protektoratu nad Galicją i Wołyniem ale pod warunkiem wysiedlenia zwolenników prawego sektora i innej maści piewców banderyzmu. Niemcy, negatywne skutki wchłonięcia NRD odczuwaja do dzisiaj choć są potęgą ekonomiczną. Polski nie stać finansowo na taki eksperyment.
  http://kozacy.info

 21. Aż kipi od komentarzy ciemnych nacjonalistycznych buraków, którzy nic nie rozumieją! Jedni udają „patriotów” i bohaterów w kominiarkach hajlując Hitlerowi, inni jeszcze za 1000 lat wypominać będą po 50 pokoleń zbrodnie Wołyńskie i Katyń, zapominając o własnych „słusznym” mordzie w Jedwabnem czy najazdu na Moskwę lub własne aspiracje imperialistyczne w pewnym okresie historii. A tu trzeba MYŚLEĆ nowocześnie, ekonomicznie i strategicznie! Polska gospodarka rozwija się zajebiście tylko dzięki temu że przybyło parę milionów sąsiadów z Ukrainy, bo z jednej strony rąk do pracy za niskie płace brakuje a z drugiej ogromny popyt wewnętrzny generuje. Gdyby piszące tu buraki chciały płacić więcej za towary i usługi zamiast biegać po promocjach, to płace może zatrzymały by naszych emigrantów zarobkowych. A unia PL-UKR oznaczałaby drugą obok RFN potęgę w Europie Środkowej, która miała by więcej do powiedzenia także w ramach UE. I tyle w temacie.

 22. Może macie rację ale ja myślę tak że z czasem powinniście pomyśleć dlaczego do nas przyjeżdżają państwo nasze straci co po ziemiach jak tam trzeba włożyć full kasy państwo biedne i niestety nie radzę połączenia

 23. A co to za naród który dla korzyści majątkowych jest gotowy oddać swoje państwo dla innego ,bo gdy w Polsce będzie kiepsko to znowu poszukają innego naiwnego czy dalej będą skandować o Ukrainie . a może i my poszukajmy bogatego sąsiada a znikną nasze problemy ?.

 24. Historia uczy, że to się nie może udać. Już raz w 1648 roku Powstanie Chmielnickiego rozwaliło I Rzeczpospolitą. Potem najechali nas Szwedzi, Siedmiogród i Moskwa. Ukraińcy sami muszą sobie zbudować państwo aby być pełnoprawnym partnerem potencjalnej konfederacji śródmorza. Na dzisiaj dominuje tam cywilizacja azjatycka, w której normą etyczną jest grabież sięgająca mentalnie Dzikich Pól. Przyłączenie Ukrainy to konflikt z Moskwą – czyli powtórka z historii, a w tym czasie Germańce zajumią nam Ziemie Zachodnie. Raczej powinni się skupić na asymilacji mieszkając w Polsce. Wiąże się to z przyjęciem wartości cywilizacji łacińskiej. Ukraina ze swoja cywilizacją azjatycka (turańską) to beczka prochu. Lwów jest ważny ale najważniejszą rzeczą jest istnienie narodu który bardzo przeszkadza Niemcom i Rosji.

 25. A ja proponuje miec to w za przeproszeniem w d I nie martwic sie problemami innych krajow tylko swojimi polecam skupic sie na Polskich sprawach a nie ukrainskich.

 26. Sam pomysł jest swietny ale przecuwnosci naszej głupawej Władzy I nie mądrzejszej na Ukrainie zniszczy szybki te plany nikt nie chce odejsć od koryta .kultura podobna ludzie też ale raz że rosja na to nie Pozwoli I Zachod też nie pozwoli na to pamietajmy ze Niemcy scale współpracuja gospodarcze z Rosja.Panstwo takie dałyby sie zmienic w potege nie of razy ale z czasem tylko nie w smak to europejskiej I ruskiem bandzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here