Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski? „Znikną problemy”

Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski
Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski

To nie żart. Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski swojego terytorium. Uważają, że wówczas zniknie większość problemów, które trapią ich kraj. Jednakże czy Polacy ochoczo przyjęliby pod swoje skrzydła blisko 43 miliony wschodnich sąsiadów? Ukraina znalazła się w potrzasku, z którego trudno będzie wyjść.

Problemy Ukrainy to nie tylko korupcja, niskie pensje i skrajna bieda w wielu regionach kraju. W ostatnich latach największym utrapieniem naszych wschodnich sąsiadów jest agresja Rosji, która zaciera ręce na kolejne fragmenty terytorium Ukrainy.

Ponadto Rosjanie nie życzą sobie, by Ukraina regularnie wpływała na ich wody terytorialne. Stosunki pomiędzy Moskwą a Kijowem są zatem naprawdę napięte. A sami Ukraińcy doskonale zdają sobie sprawę, że na realną pomoc militarną z zachodu nie mają co liczyć. Bo przecież nasze włączenie się w ten konflikt mogłoby skutkować III wojną światową.

Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski?

I choć Ukraińcy od lat drżą o własne państwo i są dumni z jego posiadania, to chyba właśnie w obliczu kolejnych starć z Rosją, zaczynają zdawać sobie sprawę, że to nie takie proste. Młode, niezbyt doświadczone państwo ukraińskie sobie nie radzi.

Serwis Ukrainskij Reporter jest zdania, że Ukraińcy zbyt długo już ubolewają nad stagnacją swojego państwa, są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej i porażką negocjacji akcesyjnych. Zdaniem ukraińskich dziennikarzy dobrym wyjściem z tej sytuacji byłoby przyłączenie ich kraju do Polski. Postulują w tej sprawie referendum.

Sprawę w Polsce opisał już m.in. portal kresy.pl.

Ukraina: coraz więcej obywateli „chce do Poljaka”

Zdaniem autorów propozycji dzięki przyłączeniu obszaru Ukrainy do państwa polskiego, nad Dnieprem wzrosłyby wynagrodzenia i emerytury, zniknąłby problem korupcji, nastąpiłby rozwój gospodarki i nauki. Z kolei, jak czytamy dalej, „inwestycje polskie i europejskie” pozwoliłyby znacznie rozwinąć przemysł.

Dziennikarze z Ukrainy przewidują w związku z tym, że w ciągu 5 lat ukraińska ziemia zmieniłaby się nie do poznania.

DZISIAJ GRZEJE:
Szokująca deklaracja. "Rosyjskie czołgi wjadą do Kijowa"

Czyż to nie chichot historii? Nasi wschodni sąsiedzi od lat pieklą się, że Polacy chcą rzekomo odebrać im Lwów i miejscowości ościenne. Tymczasem okazuje się, że nastroje propolskie u naszych wschodnich sąsiadów narastają na tyle, że gotowi są sami oddać terytorium w ręce Polaków. Oczywiście z pobudek ekonomicznych, gdyż sytuacja Ukrainy wcale nie poprawiła się od lat 90.

Wielu przeciwników pomysłu przyłączenia Ukrainy do Polski zarzucało ukraińskim autorom prorosyjskie działania. Jednakże dziennikarze portalu kresy.pl, doskonale zorientowani w polityce wschodniej, dementuję tę teorię. Nie mają wątpliwości,  że Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski

„Ten artykuł zamieszczono na ukraińskiej stronie, napisali go Ukraińcy. Proszę nam wierzyć, że wielu bez wahania zgodziłoby się na przyłączenie do Polski. Co oczywiście dla nas byłoby raczej niekorzystne. Artykuł jest jednoznacznie antyrosyjski. Autor stwierdza nawet, że Ukraina nigdy nie była częścią „ruskiego mira”.

źródło: kresy.pl, Ukrainskij Reporter