Wracają demony przeszłości. Brzęczek atakuje Bońka

Konflikt w reprezentacji
Konflikt w reprezentacji

Jeszcze kilka tygodni temu wspólnie zasiedli na konferencji prasowej, gdzie żartowali i zapewniali nas, że sukcesy nadejdą już wkrótce. Natomiast terasz powracają demony przeszłości i selekcjoner reprezentacji atakuje swojego szefa. Szef PZPN nie może przejść obok tego obojętnie. Konflikt w reprezentacji przybiera na sile.

To miała być nowa jakość po tym, jak wypalił się plan Adama Nawałki. Jerzy Brzęczek miał dźwignąć naszą reprezentację i pokazać, że młody selekcjoner z wizją także może wygrywać w wielkiej piłce. Niestety rzeczywistość brutalnie weryfikuje możliwości trenera.

Selekcjoner reprezentacji polski Jerzy Brzęczek odniósł się do głośnego wywiadu Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN mówił, że nie pozwoli na powoływanie pewnych zawodników. Trener stwierdził jednak w TVP Sport, że nadal ma wolność w decydowaniu.

Konflikt w reprezentacji. Boniek vs Brzęczek

– Powiedziałem Jurkowi: na pewne rzeczy, które mogłeś robić jesienią, wiosną, my, jako właściciele drużyny, ci nie pozwolimy. Oczywiście ma pełną wolność selekcji, bo kadra narodowa to jest zbiór nie tylko najlepszych polskich piłkarzy w najlepszej formie, ale też pasujących do koncepcji. Nie może być jednak tak, że powołujemy tych, którzy w ogóle nie grają w piłkę. To profanacja reprezentacji – podkreślał Boniek.

Zbigniew Boniek już na początku przygody Brzęczka mówił o tym, że nie pozwoli, by do reprezentacji powoływani byli zawodnicy, którzy nie grają regularnie w swoich klubach. Konflikt w reprezentacji narasta, bo Jerzy Brzęczek odgryzł się natychmiast i… zaatakował swojego szefa.

Choć starał się udzielić stonowanej wypowiedzi, to dał Bońkowi jasno do zrozumienia, że nie pozwoli mu ingerować w decyzje personalne.

– Myślę, że mam pełną autonomię, jeśli chodzi o decyzyjność, sztab, drużynę, piłkarzy. Na pewno nikt nie jest w stanie ingerować w moje decyzje personalne. To nie znaczy, że z prezesem Bońkiem nie rozmawiam. Obaj chcemy mieć silną reprezentację – powiedział Jerzy Brzęczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here