Ziemkiewicz ostro komentuje wspieranie Ukrainy przez Polskę. „Głupole”


Rafał Ziemkiewicz opublikował na Twitterze wpis, w którym odniósł się incydentu na Morzu Azowskim. Publicysta ostrzega polskie władze przed zaangażowaniem w spór przez polskie władze. Ziemkiewicz ostro skomentował deklaracje wspierające Ukrainę. 

Rafał Ziemkiewicz odniósł się do komunikatów wydawanych przez polskie władze w związku z konfliktem rosyjsko-ukraińskim. Polska od początku wyraża sprzeciw wobec działań Rosji i deklaruje pełne poparcie dla Ukrainy. Mariusz Błaszczak poinformował o rozmowach z szefami sił wojskowych w Polsce. Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że poprze rozszerzenie sankcji UE wobec Rosji. Rafał Ziemkiewicz ostro skomentował postawę polskich polityków.

W niedzielę rosyjskie wojska ostrzelały, a następnie przejęły trzy ukraińskie jednostki pływające w rejonie Morza Azowskiego. Rannych zostało sześciu ukraińskich żołnierzy. Wcześniej rosyjski okręt staranował ukraińską jednostkę.

Ziemkiewicz ostro komentuje wspieranie Ukrainy

Rafał Ziemkiewicz ostrzega przed zaangażowaniem w konflikt pomiędzy Rosją a Ukrainą.

„Taka refleksja na wieczór: jeśli Ukrainą tak z buta traktuje Polskę, kiedy ledwie zipie przyciskana przez ruskich i obiektywnie nas potrzebuje – to co będzie, gdy się wzmocni? Odwdzięczy nam się wtedy za to, że ją wspieraliśmy – tak na pewno uważacie, głupole, co?” – napisał RAZ na Twitterze.

Ukraina stanowczo odpowiedziała na agresję Rosji. Prezydent kraju, Petro Poroszenko wprowadził stan wojenny na terenie całego państwa. Stanowisko w sprawie przedstawiło tamtejsze Ministerstwo Obrony Narodowej. Z komunikatu wynika, iż ukraińska armia została postawiona w stan najwyższej gotowości.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here