Szokująca zapowiedź. Te osoby stracą 500 plus

Rodzina 500 plus likwidacja
500 plus

To niestety nie jest fake news. Ten polityk naprawdę wypowiedział takie słowa, w dodatku publicznie i konkretyzując, które rodziny stracą prawo do pobierania świadczeń z programu Rodzina 500 plus. To polityczny strzał w stopę, a może próba zaimponowania skrajnie antyrządowemu elektoratowi? 

500 plus to jeden z flagowych programów socjalnych rządu Zjednoczonej Prawicy. Okazał się gigantycznym sukcesem i przysporzył obecnej władzy setki tysięcy nowych zwolenników. Dla budżetu wielu polskich rodzin te pieniądze miały zbawienne znaczenie.

Dziś nikt nie ma już wątpliwości, że odebranie Polakom tego świadczenia socjalnego to polityczne samobójstwo. Jednakże dla wielu polityczne korzyści i poważanie w środowiskach banksterskich ma znacznie większe znaczenie.

Okazuje się bowiem, że czołowy polityk koalicji antyrządowej ma plan, jak zmienić Polskę na lepsze. Natomiast – powiedzmy sobie szczerze – dla większości obywateli naszego kraju nie będzie on przekonujący. Bo co chce zrobić Jan Grabiec? Odebrać Polakom 500 plus.

I to właśnie jedna z głównych rzeczy, jaką tzw. Koalicja Obywatelska chce zrobić po ewentualnym objęciu władzy. Ludzie w niej zrzeszeni naprawdę wierzą, że za rok wygrają wybory parlamentarne i będą „odkręcać” to, co zrobili politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski. Co powiedział Grabiec?

Nie stać cię na utrzymanie dziecka? Nie dostaniesz 500 plus!

Jesteś bezrobotny – dostaniesz świadczenia! Taki szokujący pomysł ma Platforma Obywatelska, która chce zmienić przepisy dotyczące przyznawania dodatku. – 500 plus sprawia, że rodzice, którzy od lat nie pracują, są trwale bezrobotni, nie podejmują pracy, bo mają 500 plus. To jest szkodliwe i trzeba to zmienić – zapowiada w rozmowie z „Super Expressem” rzecznik PO Jan Grabiec

CZYTAJ TAKŻE:
Ojciec otruł siebie i syna. Wstrząsające szczegóły tragedii

Z kolei PiS odpowiada zdecydowanie. Obecnie rządzący nie mają zamiaru pozwolić, gdy ktokolwiek wprowadził do ich autorskiego programu niekorzystne dla obywateli zmiany. W sprawie głos zabrał m.in. znany poseł PiS – Ryszard Czarnecki.

– Mam wrażenie, że niepracujący rodzice, którzy wychowują dzieci i zajmują się domem, pracują ciężej niż posłowie PO. I nawet jeśli ktoś funkcjonuje na socjalu przez jakiś czas, to z tego powodu mamy mieć mniej Polaków?! To, co proponuje PO, to jest to absolutna dyskryminacja rodaków! – komentuje europoseł PiS w rozmowie z dziennikarzami „SE”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here