Poroszenko w dramatycznym apelu. Polska wyśle wojska?

Wojna? Dramatyczny apel Petro Poroszenko Polskie wojska na Ukrainie?
Wojna? Dramatyczny apel Petro Poroszenko Polskie wojska na Ukrainie?

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wystosował dramatyczny apel. Głowa państwa naszych wschodnich sąsiadów nie ma wątpliwości, że już wkrótce na Ukrainie może wybuchnąć wojna z Rosją. Ukraińcy liczą na wsparcie. Czy zobaczymy polskie wojska na Ukrainie? 

Gigantyczne kontrowersje kilka lat temu wzbudziły decyzje polskich władz (PO-PSL) o wydatnym wsparciu dla Ukrainy ze strony naszego państwo. To nasi sąsiedzi, jednakże stosunki pomiędzy naszymi narodami nie są zbyt dobre.

Zapewne dlatego jesteśmy w kwestii pomocy dla Ukrainy aż tak bardzo podzieleni. Jednakże prezydent Petro Poroszenko nie traci nadziei. Ukraina znalazła się w dosłownie opłakanej sytuacji. Czy polskie wojska pójdą na wschód?

Polskie wojska na Ukrainie?

Ukraińska głowa państwa nic już nie ukrywa. Prezydent Poroszenko na spotkaniu z dziennikarzami wypowiedział słowa, po których trudno nie czuć niepokoju. – Chcę, żebyście nie myśleli, że to są zabawy. Ukraina znajduje się pod poważną groźbą wojny z Federacją Rosyjską na szeroką skalę – powiedział prezydent Ukrainy.

Przyznał także, że zamówił rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jednak nie otrzymał odpowiedzi. Dla niego to jasny sygnał, że Federacja Rosyjska nie chce już rozmawiać, a zakasa rękawy do poważnego konfliktu.

Ponadto Petro Poroszenko ukazał dziennikarzom wstrząsające zdjęcia. Jak sprecyzował, to fotografie rosyjskich baz, które Kreml rozlokował zaledwie 18 km od granicy z Ukrainą. Zdjęcia zrobiono 17 i 24 września br. Kolejne pochodzą z października.

Nadchodzi wojna? Poroszenko: Rosja zwiększa siły przy granicy

Jak widzicie, liczba czołgów w bazach wzdłuż naszej granicy zwiększyła się trzykrotnie. W jakim celu zostały tam rozmieszczone? – pytał prezydent. Ukraińscy dziennikarze nie kryli zdumienia, bo nawet oni nie do końca zdawali sobie sprawę z działań Rosji przy ich granicy.

ZOBACZ:
III wojna światowa? Putin mówi wprost, jest reakcja ONZ

Poroszenko liczy na wydatną pomoc Amerykanów, którzy będą chcieli zaangażować w pomoc Ukraińcom sojuszniczą Polskę. Waszyngton nie ukrywa, że chętnie wystąpi przeciw Rosji. I nie ulega wątpliwości, że Polska – jako wzorowy sojusznik w ramach NATO – także będzie chciała pomóc.

W Sztabie Generalnym i Ministerstwie Obrony Ukrainy dziś rozpoczął pracę specjalny doradca ze Stanów Zjednoczonych Keith Dayton, który będzie konsultantem do spraw wdrażania w ukraińskiej armii standardów NATO.

70 KOMENTARZE

 1. POLSKO JUZ RAZ NO’Z’ W PLECACH MIELISMY . ARMIA MA PRAWO ROZSADZIC TEN RZA,D JEZELI TEN PODEJMIE TAKA, DECYZJE, ,

  S T O P TYM ANARCHITYCZNEJ POLITYCE.

 2. A tak wyśmiewano Grzegorza Brauna,który i mówił i pisał…”nie dajmy się wciągnąć w wojenną awanturę i na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie,by znów nie wymordowano polskiej młodzieży…”Łyso powinno być tym,którzy wyzywali reżysera najgorszymi słowami….

   • Jeśli pomożemy upadlinie to putin będzie miał powód, żeby odpalić iskandery z Kaliningradu. Żaden wojak z NATO nie przyjedzie nas bronić, a tych którzy są w Polsce, pilnujących złóż na Suwalszczyźnie, Trump spisze na straty. Więcej zyska ruszając swój przemysł zbrojeniowy. Przypominam, że dalej obowiązuje doktryna wojenna NATO i Rosji, polegająca na stworzeniu pasa radioaktywnego na terytorium Polski w przypadku III W.Ś.

  • Popieram! NIE chcemy kolejnej wojny! Chcemy w spokoju żyć i spokojnie wychowywać nasze dzieci, wnuki. Już dość naszych przodków zginęło przez te wojny! NIE CHCEMY TEGO, POWTÓRKI! APELUJĘ DO POLSKIEGO RZĄDU ABY ZAPOBIEGLI TEJ WOJNIE, KOLEJNEMU ROZLEWOWI KRWI! Polacy, nie mieszajcie się w nie swoja wojnę! Chcemy spokoju, jak za naszego Ojca św. Jana Pawła II. NIE CHCEMY DODATKOWYCH CUDZYCH ZIEM! CHCEMY SPOKOJU W POLSCE!

  • To idź sam pomagać, ja nie mam zamiaru, nie dam się wciągnąć w awanturniczą propagandę Poroszczenki. Ukraińcy już parę razy pokazali nam swoją wdzięczność.

   • Popieram! Mądre słowa! Oby takich ludzi było więcej! Ukraińcy, to podły, wredny, mściwy i fałszywy naród! Ja też ich nie lubię i nie wierzę im!

  • andras 13: I oddac ziemie chelmska , Przemysl, Rzeszow az po widly Sanu !!!!!!!!!! Wojsko Polskie jest do obrony granic i terytoriu RP a nie by ginac w innych krajach w obcym interesie w 1939 pomogli nam przyjaciele !!! tylko my bronilismy Francji i Anglii i co jesze w zlocie musielismy im zaplacic za sprzet , wyposazenie , umunduwowanie samoloty czolgi paliwo iles ton zlota !!!

   • Sam sobie jedż PO wska niedojdo lub syna wyślij i zabierz ze sobą piepszone KODziarstwo. Banderowski miłośniku. Zróbcie sobie oddział najemników tacy też tam walczą.

    • Co za pisowski idiota i wielki Polak patriota, który robi błędy ortograficzne. Hahahahhha. Śmiech na sali. Beka z ciebie i twojej starej, że dopuściła do takich braków w twojej edukacji.

     • Co za petak nei zna ludzi ale chce sie pochwalic jaki to on blyskotliwy jak zna ludzi trzeba latke przyjebac aby bylo na twoje? Jebac pis po jedno zlo. Kto jest debilem debilem po wsze czasy zostanie, Ile masz lat 20? przyjebc sie do matuli? Widac ze masz szacunek do matki nazywajac ja tak przyejbie ze szklanej rurki

  • moze Banderze beda chcieli POMNIKI stawiac w Polsce – patrioci, chyba komuchy a pakowac sie i wio do pomocy na Ukrainu !!! a nie wyc tu na facebooku !

   • za darmo to i prostytka nie da a ty chcesz by im dawac bron co kosy , widly siekiery pily , itd…Polacy jak dostali w Angli to musieli za wszystkp zaplacic zlotem okolo 20 ton a tu dawac za darmo , ty rozdajesz tez za darmo to co wyprodukujesz ???? Poroszenko ma 3 duze fabryki w Rosji i pracuja a on ma zysk z tego co to znaczy ze Putin ich nie zamknol ?????

 3. Nigdy nasi nie powinni brać w tym udziału. Jeżeli rząd będzie chciał to zrobić to nie ma już złudzeń że to zdrajcy narodu polskiego. Wtedy to polskie wojsko powinno zrobić porządek że zdrajcami wewnątrz kraju. UWAGA nie bądźmy naiwni, dlaczego nasi ogłosili mobilizację rezerwy? Dlaczego 11 listopada w Paryżu Putin spotkał się z Trumpem?
  Koniec złudzeń to ustawka żeby nas Słowian totalnie zniszczyć, niech opowiadają co chcą ale faktów nie da się ukryć!!!!

 4. Uwazam ze polskie wojsko powinno wspomoc Ukraine, rozumniem ze stosunki politycze z tym krajem nie sa najlepsze, ale jak juz walczyc to nie na swojim „podworku” jesli dojdzie do wojny to Rosja na Ukraine sie nie zatrzyma.