Poroszenko w dramatycznym apelu. Polska wyśle wojska?

59
Wojna? Dramatyczny apel Petro Poroszenko Polskie wojska na Ukrainie?
Wojna? Dramatyczny apel Petro Poroszenko Polskie wojska na Ukrainie?

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wystosował dramatyczny apel. Głowa państwa naszych wschodnich sąsiadów nie ma wątpliwości, że już wkrótce na Ukrainie może wybuchnąć wojna z Rosją. Ukraińcy liczą na wsparcie. Czy zobaczymy polskie wojska na Ukrainie? 

Gigantyczne kontrowersje kilka lat temu wzbudziły decyzje polskich władz (PO-PSL) o wydatnym wsparciu dla Ukrainy ze strony naszego państwo. To nasi sąsiedzi, jednakże stosunki pomiędzy naszymi narodami nie są zbyt dobre.

Zapewne dlatego jesteśmy w kwestii pomocy dla Ukrainy aż tak bardzo podzieleni. Jednakże prezydent Petro Poroszenko nie traci nadziei. Ukraina znalazła się w dosłownie opłakanej sytuacji. Czy polskie wojska pójdą na wschód?

Polskie wojska na Ukrainie?

Ukraińska głowa państwa nic już nie ukrywa. Prezydent Poroszenko na spotkaniu z dziennikarzami wypowiedział słowa, po których trudno nie czuć niepokoju. – Chcę, żebyście nie myśleli, że to są zabawy. Ukraina znajduje się pod poważną groźbą wojny z Federacją Rosyjską na szeroką skalę – powiedział prezydent Ukrainy.

Przyznał także, że zamówił rozmowę z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, jednak nie otrzymał odpowiedzi. Dla niego to jasny sygnał, że Federacja Rosyjska nie chce już rozmawiać, a zakasa rękawy do poważnego konfliktu.

Ponadto Petro Poroszenko ukazał dziennikarzom wstrząsające zdjęcia. Jak sprecyzował, to fotografie rosyjskich baz, które Kreml rozlokował zaledwie 18 km od granicy z Ukrainą. Zdjęcia zrobiono 17 i 24 września br. Kolejne pochodzą z października.

Nadchodzi wojna? Poroszenko: Rosja zwiększa siły przy granicy

Jak widzicie, liczba czołgów w bazach wzdłuż naszej granicy zwiększyła się trzykrotnie. W jakim celu zostały tam rozmieszczone? – pytał prezydent. Ukraińscy dziennikarze nie kryli zdumienia, bo nawet oni nie do końca zdawali sobie sprawę z działań Rosji przy ich granicy.

CZYTAJ TAKŻE:
III wojna światowa? Putin mówi wprost, jest reakcja ONZ

Poroszenko liczy na wydatną pomoc Amerykanów, którzy będą chcieli zaangażować w pomoc Ukraińcom sojuszniczą Polskę. Waszyngton nie ukrywa, że chętnie wystąpi przeciw Rosji. I nie ulega wątpliwości, że Polska – jako wzorowy sojusznik w ramach NATO – także będzie chciała pomóc.

W Sztabie Generalnym i Ministerstwie Obrony Ukrainy dziś rozpoczął pracę specjalny doradca ze Stanów Zjednoczonych Keith Dayton, który będzie konsultantem do spraw wdrażania w ukraińskiej armii standardów NATO.

59 KOMENTARZE

 1. POLSKO JUZ RAZ NO’Z’ W PLECACH MIELISMY . ARMIA MA PRAWO ROZSADZIC TEN RZA,D JEZELI TEN PODEJMIE TAKA, DECYZJE, ,

  S T O P TYM ANARCHITYCZNEJ POLITYCE.

 2. A tak wyśmiewano Grzegorza Brauna,który i mówił i pisał…”nie dajmy się wciągnąć w wojenną awanturę i na Bliskim Wschodzie i na Ukrainie,by znów nie wymordowano polskiej młodzieży…”Łyso powinno być tym,którzy wyzywali reżysera najgorszymi słowami….

   • Jeśli pomożemy upadlinie to putin będzie miał powód, żeby odpalić iskandery z Kaliningradu. Żaden wojak z NATO nie przyjedzie nas bronić, a tych którzy są w Polsce, pilnujących złóż na Suwalszczyźnie, Trump spisze na straty. Więcej zyska ruszając swój przemysł zbrojeniowy. Przypominam, że dalej obowiązuje doktryna wojenna NATO i Rosji, polegająca na stworzeniu pasa radioaktywnego na terytorium Polski w przypadku III W.Ś.

  • Popieram! NIE chcemy kolejnej wojny! Chcemy w spokoju żyć i spokojnie wychowywać nasze dzieci, wnuki. Już dość naszych przodków zginęło przez te wojny! NIE CHCEMY TEGO, POWTÓRKI! APELUJĘ DO POLSKIEGO RZĄDU ABY ZAPOBIEGLI TEJ WOJNIE, KOLEJNEMU ROZLEWOWI KRWI! Polacy, nie mieszajcie się w nie swoja wojnę! Chcemy spokoju, jak za naszego Ojca św. Jana Pawła II. NIE CHCEMY DODATKOWYCH CUDZYCH ZIEM! CHCEMY SPOKOJU W POLSCE!

   • Sam sobie jedż PO wska niedojdo lub syna wyślij i zabierz ze sobą piepszone KODziarstwo. Banderowski miłośniku. Zróbcie sobie oddział najemników tacy też tam walczą.

    • Co za pisowski idiota i wielki Polak patriota, który robi błędy ortograficzne. Hahahahhha. Śmiech na sali. Beka z ciebie i twojej starej, że dopuściła do takich braków w twojej edukacji.

     • Co za petak nei zna ludzi ale chce sie pochwalic jaki to on blyskotliwy jak zna ludzi trzeba latke przyjebac aby bylo na twoje? Jebac pis po jedno zlo. Kto jest debilem debilem po wsze czasy zostanie, Ile masz lat 20? przyjebc sie do matuli? Widac ze masz szacunek do matki nazywajac ja tak przyejbie ze szklanej rurki

 3. Nigdy nasi nie powinni brać w tym udziału. Jeżeli rząd będzie chciał to zrobić to nie ma już złudzeń że to zdrajcy narodu polskiego. Wtedy to polskie wojsko powinno zrobić porządek że zdrajcami wewnątrz kraju. UWAGA nie bądźmy naiwni, dlaczego nasi ogłosili mobilizację rezerwy? Dlaczego 11 listopada w Paryżu Putin spotkał się z Trumpem?
  Koniec złudzeń to ustawka żeby nas Słowian totalnie zniszczyć, niech opowiadają co chcą ale faktów nie da się ukryć!!!!

 4. Uwazam ze polskie wojsko powinno wspomoc Ukraine, rozumniem ze stosunki politycze z tym krajem nie sa najlepsze, ale jak juz walczyc to nie na swojim “podworku” jesli dojdzie do wojny to Rosja na Ukraine sie nie zatrzyma.

 5. Jakie wojsko wychodzi z koszar, oddaje cała broń i amunicję bez jednego strzału. Gdyby im zależało na obronie kraju to by walczyli a nie oddawali bazy za friko.

  • Masz lekko ograniczone horyzonty myślowe. Oni “oddają bazy za friko”, bo się boją. Wiedzą, że jeden strzał z ich strony może doprowadzić do konfliktu na szeroką skalę. Co więcej ruska swołocz wciągnie ich nosem.

 6. operacja herkules ruszy lada moment ,bedzie szybkie przejecie ukrainy w tym rownierz polski ,sily powietrzne i korpusy pancerne zmobolizowano wzdluz granic z ukraina i polska ,,,wojna to juz tylko kwestia dni a nawt godzin,,

 7. Niech załatwiają sprawy między sobą !
  Niech nas w to nie mieszają . Niech sobie wypłyną jak najdalej od nas i załatwiają sami swoje sprawy. !!! Za czyjś debilizm nie powinniśmy odpowiadać i brać udziału. !!

  • Oby TAK było! Ale PiS kocha UKRAIŃCÓW i będzie im pomagał! Zresztą już to robi, tylko w inny sposób! Daje im w Polsce pracę, mieszkania itd… Ukraińcy mają w Polsce lepiej niż Polacy! Czas z tym skończyć i pogonić z Polski WSZYSTKICH UKRAIŃCÓW, ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO!

 8. Pizduś Poroszenko już robi w portki i liczy kasę ? Helikopter do IZRAELA przygotowany ale jeszcze uda sprzedać Moskwie trochę uzbrojenia (biznes ukraińsko-rosyjski kwitnie ) !

 9. Rosja i Ukraina jak chcą prowadzić wojnę że sobą niech sobie prowadzą tylko niech Polskę zostawia w spokoju patalachy zadziory jedne

 10. Wojsko Polskie powinno wyłącznie zabezpieczyć bezpieczeństwo Polaków również tych na terytorium Ukrainy zachodniej ( lub zorganizować relokacje do Polski I azyl dla obywateli Ukrainy z Polskimi korzeniami których zmuszono do Ukraińskiego obywatelstwa jako że prawo azylowe na to pozwoli) ale w żadnym wypadku nie mieszać się w konflikt.

 11. W 1919 r Też Polska pomagała Ukraińcom walczyć z Bolszewikami i doszło do tego że w 1920 r . mieliśmy
  bolszewików na terenie polski a rozejm podpisany w wyniku tego nic nam nie dał bo zachód wymusił nasze ustępstwa na rzecz Rosji. W trakcie tych walk Armia Ukrainy zwiała a Polacy wycofywali się do Lini Wisły Za tą pomoc w 1919 r. odpłacili się Polakom w czasie 2 wojny światowej mordując bezbronną ludność. Jak Rosjanie wyzwalały tamte tereny to do lasu uciekali od Niemców i wielu zwiało na zachód bo pokazywali nagle że mają Polskie papiery aby nie dostać w czapę.A teraz to Historia się powtarza Zachód robi interesy a my dostajemy po dupie .Ukraina walczy z Rosją a kupuje towary u nich ,embargo wprowadza na nasze towary .Od nas tylko bierze kasę i pomocy żąda ,chcieli Państwa swojego to niech o nie dbają .Polska jak odzyskała Niepodległość była biedna i walczyła o nie z swoimi sąsiadami. Nie mieszajmy się w żadne konflikty wojenne zastanówmy się kto tak naprawdę na tej wojnie zarabia i ma tam swój interes.

  • Skąd w nas tyle nienawiści widzę że już zapomnieliście o byciu człowiekiem nawet w rodzinie brat brata poniża okrada czy morduje lub się cieszycie z cudzego nieszczęścia a zazdrościcie komuś sukcesu też miałem dziadków którzy przeżyli piekło i zapadlo mi w głowie zdanie wybaczać owszem ale zapomnieć nigdy wszak w każdym narodzie jest jakiś dobry człowiek a teraz ilu z was zatrudnia lub pracuje z Ukraińcami czy to nie brzmi jak hipokryzja a dwa armia podlega rządowi Polskiemu ktora w czasie mobilizacji dowódca jest prezydent Rzeczypospolitej a inna sprawa że jesteśmy w siłach międzynarodowych to tylko na wyraźną prośbę możemy wysłać wojsko tylko i wyłącznie do zabezpieczenia granicy czlonkostwa NATO jak i uni europejskiej

 12. Jedyne co możemy wysłać upadlinie, to transporty z jej obywatelami, którzy w Polsce unikają walki o wolność swojego kraju. Podobno tam jest jakaś wojna.
  Dla przypomnienia, co upadlińcy zrobili Polakom, proponuję te transporty “przyozdobić” zdjęciami ich polskich sąsiadów z Wołynia, zamordowanych widłami i siekierami.

 13. Jeśli pomożemy upadlinie to putin będzie miał powód, żeby odpalić iskandery z Kaliningradu. Żaden wojak z NATO nie przyjedzie nas bronić, a tych którzy są w Polsce, pilnujących złóż na Suwalszczyźnie, Trump spisze na straty. Więcej zyska ruszając swój przemysł zbrojeniowy. Przypominam, że dalej obowiązuje doktryna wojenna NATO i Rosji, polegająca na stworzeniu pasa radioaktywnego na terytorium Polski w przypadku III W.Ś.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here