III wojna światowa? Putin mówi wprost, jest reakcja ONZ

Putin III wojna światowa

Prezydent Rosji Władimir Putin rzadko szczerze mówi o swoich zamiarach. Jednakże nawet jemu zdarza się nieopatrznie zdradzić zbyt wiele zamysłów. Czy III wojna światowa właśnie rozpoczęła się na Morzu Azowskim? Jak mówi Putin III wojna światowa może zostać wywołana tylko przez wroga.

Od 2013 r. drżymy o pokój we wschodniej Europie. Aneksja Krymu, której dopuściła się putinowska Rosja, wywołała w naszym regionie największe spięcia od wielu dekad. Ukraińcy zaczęli emigrować na zachód na jeszcze większą skalę, a bezpieczeństwo ich kraju wisi na włosku.

A u nas wzrasta niepokój, bo w końcu jak daleko może się posunąć rosyjski przywódca? „Prowokacja” na Morzu Azowskim – podobnie jak te z czasów II wojny światowej – ma wiele wersji. Rosjanie twierdzą, że Ukraińcy działali celowo i z premedytacją. Z kolei Kijów zarzuca Rosjanom bezpodstawną agresję.

Jak mówił już w czerwcu Władimir Putin III wojna światowa może być wynikiem nieodpowiedzialnych ruchów politycznych. Czyżby za taki właśnie uznał niedzielny „występek” ukraińskich marynarzy? Zwołano w tej sprawie pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Putin III wojna światowa

Kogo, w razie wybuchu potwornego konfliktu, obwini prezydent Putin? Jasno zdają się wskazywać na to jego słowa, które wypowiedział podczas swojego 16. spotkania z obywatelami:

– Rozumienie tego, że III wojna światowa może okazać się końcem naszej cywilizacji, powinno nas powstrzymywać od skrajnych i bardzo nieodpowiedzialnych działań na arenie międzynarodowej – powiedział Putin. Czy miał na myśli „prowokacje” ze strony Ukrainy?

ZOBACZ:
Poroszenko w dramatycznym apelu. Polska wyśle wojska?

Wszystko na to wskazuje, gdyż 5 lat temu, gdy ogłaszał światu, że Krym należy się Rosji, sugerował, że Ukraińcy uprzykrzają życie Rosjanom zamieszkującym te tereny. Być może teraz zechce wziąć kolejny odzew, tym razem za wpłynięcie na wody terytorialne Federacji Rosyjskiej. Bo jak przekonuje Putin III wojna światowa może być wynikiem jedynie nieodpowiedzialnych działań wrogów Rosji.

Ukraińcy wprowadzili ponadto, w związku ze spięciami na Morzu Azowskim, stan wojenny.

– Stan wojenny będzie trwał 30 dni. Na początku grudnia wniosę do parlamentu projekt postanowienia o dacie wyborów prezydenckich, które – zgodnie z konstytucją – powinny odbyć się 31 marca 2019 roku – zapewnił Petro Poroszenko.

12 KOMENTARZE

    • Nikt nie jest kuloodporny… Zachód robi wszystko by sprowokować Rosję. Politycy w USA proponują nawet pierwsze uderzenie głowicami atomowymi. Nie zdają sobie sprawy, że TRUMP nie zdąży nawet ewakuować się do schronu. Bomby na USA mogą spaść w przeciągu 5 minut. Te większe potrzebują ok. 40 minut. NATO nie jest w stanie wygrać z Rosją i z Chinami, ale ich zadufanie w sobie rozkazuje im wierzyć, że jest inaczej.

      • haha co ty wypisujesz 5 min ty wiesz jaką amerykanie maja siłę a co Chińczycy wszytko maja z podróbek , jedynie jest ich więcej , plastikowe gówno , 2 wojne bysmy dali sobie rade z ruskimi ale zostaliśmy zakatowani z każdej strony a Niemcy jak z nami walczyli to musieli 6 miesięcy się dozbrajać byli w szoku potem Hitler napisał ze źle zrobił ze na Polskę napadł bo gdyby tego nie zrobił woja trwała by krócej

  1. Chyba też muszę wziąć odzew na zespole redakcyjnym. Jeśli pisze taki bzdet jeden „redaktor” to źle, ale jeśli zespół to już kompromitacja..

  2. Na razie jeszcze dolar jest COS warty.Ale zydzi w Stanach posiadaja drukarnie prywatne i farbuja papier na ZIELONO pez pokrycia w zlocie.Chinczycy o tem wiedza ale na razie przymykaja oko.Wykupili najnowsze tecnologiie i zalewaja rynek swiatowy swoimi produktami.Maja tania sile robocza w Stanach rosnie bezrobocie co grozi rewolucja czarnych niewolnikow.Prawdziwi amerykanie to jndianie ktorych zamnkneli w rezerwatach-Obecna wojna to nie atomowa a elekroniczna nosniki sa zamontowane na satelitach.Rosja Chiny-Indie-Korea-polnocna -Iran juz zawarli porozumienie militarne a jeszcze maja wprowadzic swoj walute -wtedy sie okarze ze pesate DRUKARNIE w stanach moga robic tylko Papier toaletowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here