Córka Salety walczy o życie. Czeka na kolejny przeszczep

Nicole Saleta, córka Przemysława Salety z pierwszego małżeństwa, ma poważne problemy ze zdrowiem. Jej organizm odrzucił drugi przeszczep nerki, który przeprowadzono w 2013 roku. W związku z tym 24-letnia Nicole musi być dializowana. Córka znanego pięściarza czeka na kolejnego dawcę. Pozostaje mieć nadzieję, że sprawa będzie miała szczęśliwy finał.

Kilka lat temu sprawą córki Przemysława Salety i jego byłej żony Ewy Pacuły żyła cała Polska. Nicole od dziecka zmaga się z niewydolnością nerek. Pierwszy przeszczep przeszła w 2007 roku, kiedy to dawcą nerki był jej ojciec. Po pięciu latach konieczna była kolejna transplantacja.

Szybko okazało się, że to nie koniec problemów młodej dziewczyny. Tym razem nerka nie przyjęła się w ciele 24-latki, która obecnie musi być dializowana.

Organizm odrzucił drugi przeszczep. Nicole czeka na dawcę

Nicole Saleta kolejną nerkę, którą pobrano od zmarłej osoby. O sytuacji opowiedziała mama Nicole, która nie kryje smutku i zaniepokojenia.

– Pierwszy przeszczep był udany i funkcjonował parę lat, natomiast w przypadku drugiego przeszczepu, niestety nerka poszła do kosza. Lekarze nie są w stanie zdiagnozować, dlaczego nerka krzepnie. My musimy nauczyć się żyć z tą chorobą. Nika albo będzie na dializie, albo po przeszczepie. Tak będzie wyglądało jej życie”. – powiedziała Ewa Pacuła, była żona Przemysława Salety, w wywiadzie dla „Wideoportalu”.

Warto podkreślić, że obecnie stan zdrowia 24-latki jest stabilny, a lekarze badają, dlaczego drugi przeszczep się nie przyjął. Teraz córka boksera jest dializowana, ponadto czeka na kolejny przeszczep. Miejmy nadzieję, że znajdzie się dla niej dawca.

Przeszczep nerki

5 grudnia 2007 roku w warszawskim szpitalu przy ul. Lindleya Przemysław Saleta przeszedł operację usunięcia nerki. O sprawie było głośno w mediach. Została ona przeszczepiona jego córce Nicole, która od kilku lat poddawana była dializom. 11 grudnia 2007 wskutek powikłań po zabiegu wystąpiła u niego niewydolność oddechowa i krwotok wewnętrzny. Konieczna była operacja. Jednym z podejrzeń była zatorowość płucna.

Prawdopodobną przyczyną problemów była uogólniona reakcja organizmu na powstały stan zapalny (sepsa). 13 grudnia 2007 roku Saleta został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. 17 grudnia jego stan poprawił się na tyle, że pozwolono mu samodzielnie wstać z łóżka. 18 grudnia wieczorem opuścił szpital i święta spędził w domu.

ZOBACZ:
Piotr Żyła jakiego znamy to przeszłość? Nietypowe zachowanie skoczka
ZOBACZ:
Andrzej Duda pojedzie na Ukrainę? Jest oficjalne stanowisko

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here