Znany polski reżyser w ciężkim stanie! Potrzebna pomoc

Antoni Macierewicz ws. Smoleńska
Antoni Macierewicz ws. Smoleńska

Kazimierz Kutz, znany polski reżyser, w ciężkim stanie trafił do szpitala. Rokowania lekarzy nie są najlepsze.

Kilka dni temu „Dziennik Zachodni” poinformował, że Kazimierz Kutz, znany polski reżyser, trafił do szpitala. Stan zdrowia artysty uległ nagłemu pogorszeniu, w związku z czym konieczna była natychmiastowa hospitalizacja.

89-letni reżyser został pospiesznie przetransportowany do szpitala z oddziałem geriatrycznym. Dziennikarze „Dziennika Zachodniego” podawali, iż Kutz wymaga kosztownej rehabilitacji neurologicznej.

Kazimierz Kutz w ciężkim stanie. Anna Dymna organizuje pomoc

Informacja, iż Kazimierz Kutz trafił do szpitala w ciężkim stanie wstrząsnęła środowiskiem filmowym. Jego przedstawiciele natychmiast podjęli działania, które miały pomóc reżyserowi. W całe przedsięwzięcie zaangażowała się aktorka, Anna Dymna, która od wielu lat prowadzi fundację o nazwie „Mimo wszystko”.

Anna Dymna utworzyła specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze przeznaczone na leczenie Kutza. Aktorka gorąca zachęca, by wszyscy ludzie dobrej woli wsparli 89-letniego reżysera w jego walce o zdrowie i życie.

– Informujemy, że Pani Anna Dymna, na prośbę kolegów artystów, zdecydowała się otworzyć dla Pana Kazimierza Kutza subkonto o numerze 65 1090 1665 0000 0001 0373 7343. Można na nie wpłacać pieniądze, dopisując hasło »Kazimierz Kutz« – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez fundację do serwisu Onet.pl.

Znany reżyser i polityk

Kazimierz Kutz, to znany polski reżyser filmowy, telewizyjny i teatralny. Urodził się 16 lutego 1929 roku w Szopienicach.

ZOBACZ:
Jeśli Putin to zobaczy, wścieknie się. Dziennikarz TVP poszedł po bandzie

Wyreżyserował ponad dwadzieścia filmów fabularnych, z czego sześć o Górnym Śląsku, z którym związany jest od narodzin. Zrealizował m.in. filmową trylogię śląską Sól ziemi czarnej (1969), Perła w koronie (1971), Paciorki jednego różańca (1979), za który otrzymał Grand Prix Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 1980.

Angażował się również w politykę. Był senatorem IV, V, VI i VIII kadencji oraz posłem na Sejm VI kadencji.

Od wielu lat mieszka w domu opieki w Józefowie. Zdarzało mu się już ciężko chorować. Stoczył m.in. walkę z nowotworem prostaty.

– Mąż toczy walkę o swoje życie od lat. Dotychczas tę walkę wygrywał i mam nadzieję, że tak będzie również tym razem – mówiła w rozmowie z „Dziennikiem Zachodnim” Iwona Świętochowska-Kutz, żona reżysera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here