Jeśli Putin to zobaczy, wścieknie się. Dziennikarz TVP poszedł po bandzie

Michał Rachoń, prowadzący program „Minęła 20-sta” w TVP Info, poszedł po bandzie. Dziennikarz Telewizji Publicznej mocno uderzył w Rosję i Władimira Putina.

W ostatnim programie „Minęła 20-sta” emitowanym na antenie TVP Info, Michał Rachoń postanowił pójść po bandzie. Do studia, po to, by porozmawiać o konflikcie na linii Rosja-Ukraina, dziennikarz zaprosił doktora Jerzego Targalskiego. Gdy panowie przeszli do dyskusji nad wydarzeniami, które rozgrywają się za naszą wschodnią granicą, za ich plecami pokazała się wymowna plansza.

Umieszczono na niej twarz prezydenta Rosji Władimira Putina… w stylu pirackiej bandery. Oprócz tego, znalazł się tam również napis „Achtung Russia”, przy czym litery „ss” w środku słowa „Russia”, zostały wystylizowane na wzór „SS”, czyli symbolu niemieckich oddziałów wojskowych charakteryzujących się wyjątkową brutalnością oraz bezwzględnością.

Screen programu „Minęła 20-sta”, który emitowany jest na antenie TVP Info opublikował na swoim Twitter portal „publicystyczny.pl”.

PUTIN_____________Tymczasem w TVP Info… Jeszcze będzie kiedyś zadyma dyplomatyczna z powodu takich akcji.

Posted by publicystyczny.pl on Wednesday, 28 November 2018

Michał Rachoń kontra Władimir Putin

To nie pierwszy raz, gdy Michał Rachoń uderza we Władimira Putina. Przed laty, podczas rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, Rachoń stawił się przed jednym sopockich hoteli w przebraniu… męskiego członka z napisem „Putin”. Jego ubiór był nieprzypadkowy. Tego dnia prezydent Rosji przemawiał bowiem na Westerplatte.

Kilka lat później drogi Rachonia i Putina znów się przecięły. Tym razem miało to miejsce w Waszyngtonie. Dziennikarz, wówczas Telewizji Republika, relacjonował stamtąd Zgromadzenie ONZ. W pewnym momencie natknął się na prezydenta Rosji i jego świtę w jednym z korytarzy.

Michał Rachoń postanowił wykorzystać ten moment i zwrócić się do Putina z konkretnym pytanie. „Panie Putin, kiedy odda pan wrak Tupolewa Polakom?” – zapytał polski dziennikarz w obecności żurnalistów z całego świata.

ZOBACZ:
Unia Europejska wkracza do gry. Zwróciła się z apelem do Rosji

Prezydent Rosji usłyszał pytanie, bowiem wymownie spojrzał na Rachonia.

– Nie mam żadnych wątpliwości, że Putin usłyszał moje pytanie i je zrozumiał. Uważam, że obowiązkiem każdego polskiego dziennikarza – w okolicznościach, kiedy rząd nic w tej sprawie nie robi – jest dążenie do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku – tłumaczył później dziennikarz w rozmowie z Niezleżną.pl.

3 KOMENTARZE

  1. Putin się wścieknie?To tak jakby słoń się wściekł,gdy zobaczył na swej drodze gówno zostawione przez hienę.A tak prawnie.Czy artykuł o obrazaniu głów państw obowiazuje tylko Pana Urbana,w stosunku do białego mzimu?Jak to możliwe,że takie nic ma tak słynne,zasłużone dla polskiej muzyki nazwisko?

  2. No ciekaw jestem czy też będziemy tacy zadowoleni jak przez takich mądrych jak Rachoń spadną nam na głowy bomby. Przed 1939 też Polacy tak się zachowywali. Skutki znamy, ale nauki z tego żadnej.

  3. Prowokować to może swoja młodą żonkisie, bo tylko on poniesie tego konsekwencje. Nie można bawić się państwem i narodem. Trzeba dorosnąć do roli, którą się wykonuje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here