Nie jest dobrze! Władimir Putin zareagował na materiał TVP

Władimir Putin już wie. Michał Rachoń i TVP w opalach?

Polscy dyplomaci robili wszystko, by nie prowokować Rosji ws. Ukrainy. Jednakże gdy nasi politycy wykazali godną podziwu wstrzemięźliwość, telewizja publiczna poszła o krok za daleko. Władimir Putin już wie, co wyemitowała TVP w programie, który prowadzi Michał Rachoń.

Kryzys na Ukrainie trwa w najlepsze, a Rosja znów jest obrażona na cały świat w związku z dyplomatycznymi atakami na „niewinną” Federację Rosyjską. Niektórym na Kremlu trudno zrozumieć, że militarne ataki na kolejnych sąsiadów nie będą na zachodzie odbierane z entuzjazmem.

Po rosyjsko-ukraińskim starciu na Morzu Azowskim dyskusje znów się zaogniły. Znów – tak jak 5 lat temu – drżymy o pokój na naszym kontynencie. Teoretycznie wojny nie chce nikt, w praktyce jednak niektórzy politycy robią wiele, by do takowej doprowadzić.

Najczęściej o złe intencje posądzany jest prezydent Władimir Putin. I nie ma prawa się temu dziwić, gdyż w 2008 r. zaatakował Gruzję, 5 lat później Ukrainę, a teraz znów umywa ręce i twierdzi, że wszelkie zło to sprawka „wrogów Federacji”.

Władimir Putin już wie. Michał Rachoń z TVP przesadził?

Podobnego zdania jest Michał Rachoń z TVP. I najwidoczniej dla niego ewidentnym agresorem jest Rosja, która jednak wypiera się odpowiedzialności i zapewnia, że to Ukraińcy prowokują. Dziennikarz w swoim programie po raz kolejny poszedł na całość.

Podczas prowadzonego przez Rachonia programu w TVP Info w charakterze tła w studio wykorzystano wielki napis „ACHTUNG RUSSIA”, gdzie liderki „S” napisano wykorzystując czcionkę charakterystyczną dla niemieckiej, zbrodniczej formacji SS.

CZYTAJ TAKŻE:
Jest wyrok sądu. Jerzy Owsiak spali się ze wstydu

Teraz z Moskwy napływają niepokojące informacje. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej wezwało ambasadora RP w Moskwie Włodzimierza Marciniaka. Jak się okazuje, najprawdopodobniej chodzi o program Michała Rachonia i użycie w charakterze tła grafiki z napisem „Achtung Russia!”.

Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji polski ambasador ma udać się do MSZ Rosji jeszcze dziś. Kontrowersyjny program można było obejrzeć na antenie TVP Info w środę. Wziął w nim udział także Wojciech Cejrowski – stały gość Michała Rachonia.