Radny z Łodzi szokuje. Zamieścił w sieci dziwny wpis

0

Bartosz Domaszewicz z Koalicji Obywatelskiej zamieścił na Instagramie dziwny wpis. Polityk jest wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi. Po nagłośnieniu sprawy Radny z Łodzi usunął wpis i zamieścił wyjaśnienia.

Bartosz Domaszewicz, radny z Łodzi, zamieścił na Instagramie kontrowersyjny wpis. W serwisie społecznościowym opublikował zdjęcie z podpisem „vote bitchez”. Lokalny portal informacyjny “Tu Łódź” twierdzi, że polityk zrobił zdjęcie na posiedzeniu poświęconym 100-leciu nadania praw wyborczych kobietom.

Radny z Łodzi opublikował wyjaśnienia

Po tym jak sprawa zyskała rozgłos w internecie, Bartosz Domaszewicz usunął wpis. Zamieścił również na Facebooku wyjaśnienia w sprawie.

“Nigdy nie sądziłem, że będę zmuszony wyjaśniać poetykę internetowych memów…no, ale co zrobić. Od kilkunastu godzin dwójka szczególnie aktywnych radnych PiS próbuje zrobić ze mnie głównego seksistę Polski. Taki – uwaga znów anglicyzm – shitstorm wymaga krótkiego komentarza” – napisał polityk.

Domaszewicz podkreśla, że jego wpis nie ma żadnego związki z rocznicą uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

“Budzące takie oburzenie słowo „bitchez” (szczególnie w takiej formie z „z”) już dawno w popkulturze a szczególnie w internecie nie ma ani płciowego ani obraźliwego charakteru. Powszechnie używane w memach, piosenkach, filmikach traktowane jest jako określenie kierowane do „swoich” – niezależnie od płci – mężczyzn i kobiet. Tak też było z moim zdjęciem przesłanym do znajomych przez tzw. instastory. Niestety w gronie tym znajdowała się do wczoraj jeszcze także była radna PO a obecnie PiS” – podsumowuje Domaszewicz. 

Nigdy nie sądziłem, że będę zmuszony wyjaśniać poetykę internetowych memów…no, ale co zrobić. Od kilkunastu godzin…

Opublikowany przez Bartosz Domaszewicz Czwartek, 29 listopada 2018

CZYTAJ TAKŻE:
Zaskakujący efekt 500 plus. Tego nie spodziewał się nikt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here