Zaczęło się. Polska delegacja leci na Ukrainę

Jacek Czaputowicz Ukraina

Na Ukrainie wciąż niespokojnie. Na domiar złego Władimir Putin wścieka się na Polaków za to, co w TVP ukazało się w środę. Generalnie sytuacja w Europie środkowo-wschodniej jest najbardziej napięta od lat. I właśnie okazuje się, że Ukraina przywita wkrótce polską delegację, na której czele stanie Jacek Czaputowicz.

Po rosyjsko-ukraińskim starciu na Morzu Azowskim dyskusje znów się zaogniły. Znów – tak jak 5 lat temu – drżymy o pokój na naszym kontynencie. Teoretycznie wojny nie chce nikt, w praktyce jednak niektórzy politycy robią wiele, by do takowej doprowadzić.

Zdania na temat tego, kto prowokował ubiegłej niedzieli są podzielone. Przeważa natomiast teza, że to Rosjanie chcieli pokazać Ukraińcom miejsce w szeregu. Natomiast Polska po raz kolejny staje po stronie ukraińskiej.

Polska delegacja na Ukrainie. Po co tam lecą?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP wysyła delegację. Ukraina ugości m.in. szefa polskiej dyplomacji. Jacek Czaputowicz spędzi w Kijowie dwa dni. Jaki jest cel tej wizyty i jak wpłynie ona na długofalowe stosunki polsko-rosyjskie?

Zgodnie z przekazanymi przez MSZ szczegółami wizyty, minister Czaputowicz ma zaplanowane spotkania z przedstawicielami władz Ukrainy, w tym z ministrem spraw zagranicznych Pawłem Klimkinem. Jeszcze przed rozpoczęciem wizyty, szef polskiego MSZ przyznał, że w obliczu agresji Rosji nabiera ona nowego charakteru.

W Polsce opinia publiczna jest podzielona w kwestii pomocy Ukrainie. Jednakże niemal jednogłośnie w tym temacie wypowiadają się środowiska prawicowe. Twierdzą bowiem, że nie powinniśmy pod żadnym pozorem opowiadać się po którejś ze stron.

A już na pewno nie po stronie Ukrainy, bo dzieli nas wiele, a w ostatnich latach nasze stosunki się pogarszają. Władze kraju są natomiast innego zdania. Jak już informowaliśmy, niewykluczona jest wizyta na Ukrainie prezydenta Andrzeja Dudy.

ZOBACZ:
Andrzej Duda pojedzie na Ukrainę? Jest oficjalne stanowisko

Jacek Czaputowicz: Ukraina naszym partnerem

– My tutaj wyrażamy zrozumienie z tym stanowiskiem. Uważamy, że Ukraina ma powody, by domagać się jeszcze bardziej stanowczego stanowiska UE i Zachodu. My w ramach naszych działań dyplomatycznych na forach międzynarodowych w UE czy w NATO czy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wszędzie podnosimy problem zdecydowanej reakcji wobec agresji rosyjskiej, czyli podzielamy stanowisko Ukrainy i będziemy tego stanowiska bronić na tych forach – podkreślił szef MSZ.

16 KOMENTARZE

  1. Te pseudo rzadowe pacholki zydowskie leca do ukrainskich zydow – dogadac sie jak bez mydla wyrzezbic dla zydowskich korzysci trzy narody : Polakow, Rosjan i Ukraincow !!!

    • Tych jebanych skurwieli natychmiast Zutylizowac wpierdalaja sie w nie swoje sprawy .Jak wyjdziw z teo ZADYMA to spierdola do Anglii albo do ISRAELA ja przed druga wojna swiatowa. Juz pan premier Morawiecki 9 ton zlota „wyeksportowal”na wieczne oddanie do Anglii aby w razie czego mieli kase do dyspozycji a oglupionych polaczkow maja w „ODBYTNICY”Tych pejsatych mieszka w polsce ponad 6 milionow maja pozmieniane nazwiska.Ale mozna ich latwo poznac po rysach oraz na 100% po grupie krwi tego nie moga zmienic w Polsce ta grupe krwi posiada ponad 14% ludnosci a jest to grupa Rh-AB, Rdzenni polacy posiadaja grupe krwi 32% RH -A 31% RH -0 15% grupe Rh-B i ta reszta AB, i tak 32% to byli rolnicy 31% to byli mysliwi 15% to byli zbieracze i reszta to pejsate przybledy czyli CHAZARSTWO ktore udaje polakow. Blaczego nie ma wpisu w grupy krwi w dowodach osobistych ani tez OBYWATELSTWA CZEGO TAK SIE BOJA -pejsate przybledy?

  2. Tu nie ma żadnej agresji Rosji! Rosja pada ofiarą agresji USA ,Nato i tej całej unii europejskiej. To Rosjanie są otoczeni wojskami Nato !!!

  3. Rząd jest taki mądry to sam w razie konfliktu będzie się bronił|!!! Większość Polaków nie kiwnie palcem. Ja sperdzielam do Rosji. Przez taki rząd jaki mamy również patriotów jest dużo mniej w kraju bo po co walczyć i w imię czego!!! Durniów tak grzecznie ujmując w rządzie?? Chyba że jedzie zobaczyć czy i coś dla Polski będzie do podziału między Rosją i Polakami z tej Ukrainy :)

  4. Boże co ten rząd robi Boże widzisz A nie grzmisz po co tam się mieszają mamy spokój to chcą wojny masakra co oni wyprawiają

  5. TEMU CALEMU CZAPUTOWICZOWI TO NIE ROBIC WIELKIEJ KRZYWDY TYLKO -RACZKI DO TYLU ZAKLEIC TASMA I FOLIOWY WORECZEK NA GPUPIA LEPETYNE PO OK 15 minutach podobno pierdolnie w kalendarz. CHyba ze musi to BIEDAK robic bo maja na niego KWITY to samo moga miec i na pana Prezydenta DUDE Poprostu niby polscy zydzi sprzedali polske zyda z israela.i kase „EKSPORTUJA”do ANGLIi,W polsce wladze powinno przejac wojsko i sluzby mundurowe na 6 miesiecy oglosic DYKTATURE rozwiazac Sejm i Senat i rozkazac osobnika z grupa krwi AB o natychmiastowe opuszczenie polski -moga sie udac do calej NIBY UE;bo tam maja swoich obrzezanych kumpli. w terminie 3 dni jezeli nie beda „Ekspertowani”do pustych sztolni po wydobytym weglu na terenie SLaska-czyli do ZIEMI OBIECANEJ na wieki wiekow amen.

  6. Przeraża mnie pajactwo piszących. Qrwa ludzie Putin wprowadził nowy styl, biorę co chcę-model Krymski, a zachód szczęka. Weźmie Litwę i inne kraje, a potem nasz kraj i co wtedy pajace!

  7. Na chuj te polskie pajace z sejmu jebane sie wpierdalaja tam gdzie nie mają ? Dojdzie do wojny . Pierwsi bd spierdalac a my bd cierpieć . Jebany polski rząd !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here