Kaczyński powiedział “dość”! Rydzyk kompletnie załamany

0
Kaczyński Rydzyk
Kaczyński i Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk nie kryje żalu i wściekłości. Wszystko wskazuje bowiem na to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński w końcu uderzył pięścią w stół. To koniec raju redemptorysty?

Gigantyczne środki, które rząd przelewa na konta instytucji Tadeusza Rydzyka to temat mocno dzielący Polaków. Nie tylko zwolennicy opozycji, ale nawet niektórzy wyborcy PiS niezbyt przychylnie patrzą na ten proceder.

Jest on tym bardziej oburzający, że o. Rydzyk wprost wyraża niezadowolenie z gospodarowania środkami przez polskie władze. Czyżby życzył sobie, by tylko inicjatywy zbieżne z jego ideologią otrzymywały środki z publicznej kasy?

Kto z was był, ręka do góry, na filmie “Kler”? Przyznajcie się, jak żeście dołożyli pieniądze do tamtej kasy, żeby dalej szkodzili – pytał Tadeusz Rydzyk na 27. urodzinach Radia Maryja. Przy okazji skrytykował PISF (Polski Instytut Sztuki Filmowej), który dotował film Wojciecha Smarzowskiego.

Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polakami, i to będzie normalne. I macie tu księży, pokażcie, to który z nas jest taki, jak na tym filmie “Kler” – dodał ojciec Rydzyk, podkreślając, że “filmu nie oglądał, tylko czytał o nim w internecie”.

Wściekły redemptorysta zachęcał do bojkotowania antykatolickich projektów. Jego ton mógł rozwścieczyć antyklerykalnie nastawionych Polaków. Wręcz wyrażał pretensje wobec osób i duchownych, którzy ośmielili się kupić bilet na film “Kler”.

A Jarosław Kaczyński spokojnie przygląda się sprawie. Zdał sobie prawdopodobnie sprawę, że nie może blokować środków na wszystkie inicjatywy, które nie podobają się o. Tadeuszowi Rydzykowi. Ponadto najpewniej sam Rydzyk nie będzie mógł już liczyć na tak pokaźne kwoty z budżetu państwa. Kolejne dotacje wzbudzały bowiem już nie kontrowersje, a prawdziwy społeczny bunt.

CZYTAJ TAKŻE:
Lidl i Biedronka w panice. Polska sieć robi coś, w co nie uwierzysz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here