Magda Gessler przegrała w sądzie. Musi zapłacić 700 tys. złotych

Fot. Wikimedia/Artur Andrzej

Magda Gessler ma kłopoty. Słynna restauratorka przegrała sprawę w sądzie i musi zwrócić kilkaset tysięcy złotych pożyczki plus odsetki. Jak do tego doszło?

W 2009 r. Magda Gessler poprosiła o pożyczkę swojego pełnomocnika i dobrego znajomego Wojciecha Ziemskiego. Pożyczył jej wówczas 200 tysięcy złotych. Po kilku tygodniach znów poprosiła go o pomoc. Tym razem Wojciech Ziemski pożyczył jej 110 tysięcy złotych.

Gessler nie spieszyła się jednak z oddaniem długu. Jak donosi „Twoje Imperium”, restauratorka stwierdziła, że dług nie jest pożyczką, lecz zaległym honorarium za usługi, jakie Ziemski jej wyświadczył. Dlatego roszczenia biznesowe miały się przedawnić.

– Zawsze znajdowała wymówkę. Tłumaczyła, że nie ma pieniędzy, bo właśnie czeka na przelew za nagranie programu telewizyjnego, od sponsora albo za prowadzenie jakiejś imprezy. Zawsze był powód, by mnie zbyć – wspomina Ziemski.

Magda Gessler musi zapłacić 700 tys. zł

Z najnowszych ustaleń wynika, że Sąd Okręgowy nie zgodził się z opinią restauratorki i uznał dług za prywatny, który nie uległ przedawnieniu. Tym samym gwiazda TVN-u musi oddać 310 tys. zł długu wraz z odsetkami – łącznie 700 tys. zł.

Magda Gessler nie skomentowała publicznie sporu z wierzycielem, ale podobno ciągle nie wykonała wyroku sądu. Ziemski zapowiedział, że w razie potrzeby odda sprawę w ręce komornika.

ZOBACZ:
Zamieszki we Francji. Po tym, co zrobiła policja Macron się wścieknie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here