Magda Gessler przegrała w sądzie. Musi zapłacić 700 tys. złotych

Fot. Wikimedia/Artur Andrzej

Magda Gessler ma kłopoty. Słynna restauratorka przegrała sprawę w sądzie i musi zwrócić kilkaset tysięcy złotych pożyczki plus odsetki. Jak do tego doszło?

W 2009 r. Magda Gessler poprosiła o pożyczkę swojego pełnomocnika i dobrego znajomego Wojciecha Ziemskiego. Pożyczył jej wówczas 200 tysięcy złotych. Po kilku tygodniach znów poprosiła go o pomoc. Tym razem Wojciech Ziemski pożyczył jej 110 tysięcy złotych.

Gessler nie spieszyła się jednak z oddaniem długu. Jak donosi „Twoje Imperium”, restauratorka stwierdziła, że dług nie jest pożyczką, lecz zaległym honorarium za usługi, jakie Ziemski jej wyświadczył. Dlatego roszczenia biznesowe miały się przedawnić.

– Zawsze znajdowała wymówkę. Tłumaczyła, że nie ma pieniędzy, bo właśnie czeka na przelew za nagranie programu telewizyjnego, od sponsora albo za prowadzenie jakiejś imprezy. Zawsze był powód, by mnie zbyć – wspomina Ziemski.

Magda Gessler musi zapłacić 700 tys. zł

Z najnowszych ustaleń wynika, że Sąd Okręgowy nie zgodził się z opinią restauratorki i uznał dług za prywatny, który nie uległ przedawnieniu. Tym samym gwiazda TVN-u musi oddać 310 tys. zł długu wraz z odsetkami – łącznie 700 tys. zł.

Magda Gessler nie skomentowała publicznie sporu z wierzycielem, ale podobno ciągle nie wykonała wyroku sądu. Ziemski zapowiedział, że w razie potrzeby odda sprawę w ręce komornika.

Zamieszki we Francji. Po tym, co zrobiła policja Macron się wścieknie

 

Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: magdalena.derucka@otopress.pl
0
Chętnie poznamy Twoje zdanie, skomentuj artykułx
()
x