Nietypowa modlitwa Morawieckiego. Część Polaków oburzona [WIDEO]

Fot. Wikimedia/Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki był gościem uroczystości z okazji 27 urodzin Radia Maryja. Premier wygłosił przemówienie, podczas którego powierzył Matce Bożej naród polski. Nawiązał przy okazji politycznych oponentów. Nietypowa modlitwa Morawieckiego wzbudziła spore kontrowersje. 

W uroczystościach z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja uczestniczyli czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m.in.: premier Mateusz Morawiecki, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, Kornel Morawiecki, Beata Kempa i Krzysztof Jurgiel. Modlitwa Morawieckiego odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

– „Na wejściu tutaj, kiedy wchodził orszak śpiewaliśmy jedną z najpiękniejszych polskich pieśni. Tam jest taka zwrotka. Ostatnia. „Miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały. Niech rozwija się wspaniały” – mówił Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia.

Nietypowa modlitwa Morawieckiego

Premier sparafrazował słowa pieśni, nawiązując przy okazji do politycznych oponentów.

„Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja” – mówił Morawiecki.

Nietypowa modlitwa Morawieckiego nie wszystkim przypadła do gustu. Jego słowa były szeroko komentowane przez innych polityków oraz przez internautów. Wiele osób oburzył fakt, ze premier dzieli Polaków i sugeruje, że sympatycy PiS bardziej kochają Polskę. Co więcej, premier wplótł taką sugestię w słowa modlitwy, co jest dodatkowo kontrowersyjne.

W związku z wypowiedzią Morawieckiego głos zabrał m.in. Jarosław Gowin. – „Akurat Mateusza Morawieckiego bym nie posądzał o to, że chciałby Polaków dzielić na lepszych i gorszych pod kątem stopnia patriotyzmu” – powiedział.

ZOBACZ:
Magda Gessler przegrała w sądzie. Musi zapłacić 700 tys. złotych
ZOBACZ:
Zamieszki we Francji. Po tym, co zrobiła policja Macron się wścieknie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here