Rozpaczliwe słowa Poroszenki. U granic Ukrainy zbiera się rosyjska armia!

Fot. W. Kompała/Kancelaria Pemiera

Petro Poroszenko wygłosił ostatnio przemówienie w Kijowie. W trakcie wystąpienia prezydenta Ukrainy padły dramatyczne słowa. Okazuje się bowiem, że u granic jego kraju gromadzi się gigantyczna armia.

Petro Poroszenko od zeszłego tygodnia apeluje do państw zachodnich o pomoc. Prezydent Ukrainy twierdzi bowiem, że Rosja szykuje się do regularnej inwazji na jego państwo. Swoje domysły opiera na wydarzeniach, które niedawno rozegrały się na Morzu Azowskim, gdzie rosyjska marynarka najpierw ostrzelała, a następnie przejęła trzy ukraińskie okręty. Pojmani zostali również ukraińscy żołnierze, którzy przebywają w rosyjskiej niewoli.

Podczas niedawnego wystąpienia w Kijowie prezydent Ukrainy przekazał Zachodowi oraz swoim rodakom dramatyczne informacje. Według jego wiedzy przy rosyjsko-ukraińskiej granicy gromadzi się bowiem gigantyczna armia.

Petro Poroszenko: Rosja gromadzi żołnierzy

W trakcie swojej odezwy do narodu oraz przywódców państw zachodnich Petro Poroszenko ogłosił, że według informacji, które przekazał mu wywiad, Rosja gromadzi swoje wojska przy granicy z Ukrainą.

Co ciekawe, nie stacjonuje tam jedynie piechota. Prezydent Ukrainy mówi również o czołgach, pojazdach opancerzonych, a nawet samolotach i helikopterach. W jego opinii jest to jasna deklaracja ze strony Moskwy, która ma szykować się do agresji na wschodnią Ukrainę.

– Rosja zgromadziła ponad 80 tys. żołnierzy, 1400 jednostek artylerii, 900 czołgów i 2300 pojazdów opancerzonych, a także 500 samolotów i 300 śmigłowców przy granicy z Ukrainą – powiedział Poroszenko.

Przywódca ukraińskiego państwa przyznaje jednak, że to nie wszystko. Według jego wiedzy Rosjanie mobilizują swoje wojska także na Morzu Azowskim. To tam w minionym tygodniu doszło do pierwszego starcia na linii Rosja-Ukraina.

Petro Poroszenko przyznaje, że w tamtym rejonie stacjonuje co najmniej 80 okrętów bojowych należących do Federacji Rosyjskiej. Oprócz nich znajduje się tam również przynajmniej 8 łodzi podwodnych.

ZOBACZ:
Wściekła Roxie tym razem wybuchnie? Wieniawa znów jej dogryza

„Kreml testuje siłę porządku światowego”

Petro Poroszenko uważa, że demonstracja siły przy ukraińskiej granicy to „testowanie przez Kremil siły porządku światowego”. Ponadto prezydent Ukrainy uważa, że Władimir Putin zamierza odciąć jego kraj od dostępu do Morza Azowskiego.

Poroszenko apeluje do państw zachodnich, aby nie dawały Putinowi cichego przyzwolenia na agresję.

1 KOMENTARZ

 1. Na razie możemy spać spokojnie. Nie zagraża nam z tego powodu trzecia wojna światowa. Jezus zaznaczył: „Kiedy zaś usłyszycie o wojnach i niepokojach, nie wpadajcie w panikę. Ma bowiem to stać się najpierw, ale nie zaraz zakończenie [epoki]” (Łukasza 21:9). Wojna będąca znakiem zakończenia epoki ma zacząć się od konfliktu etnicznego: „Powstanie bowiem naród przeciw narodowi”, podobnie jak w 2008 w Gruzji (Mateusza 24:7).

  Biblia informuje, że stanie się to po powrocie, występującej w roli „króla północy” – Rosji (Daniela 11:29,30). Przypomnę kontekst: „I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [to oznacza tu także rozpad UE i NATO. Wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do sojuszu militarnego z Rosją]. I wkroczy na południe [detonatorem może być Gruzja], ale nie będzie jak wcześniej [2008 – Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków] i będzie utrapiony i zawróci” (Daniela 11:28-30a).

  Księga Objawienia informuje, że wojna ta będzie światową nie tylko z nazwy. Użyty będzie wówczas „wielki miecz” (6:4). Jezus tak go scharakteryzował: „φοβητρα τε και σημεια απ ουρανου μεγαλα εσται” – „budzące postrach także i niezwykłe zjawiska z nieba potężne będą” (Łukasza 21:11, 1550 Stephanus New Testament). W wielu starożytnych manuskryptach tekst ten kończy się zwrotem: „και χειμωνες” – „i mrozy”.
  Peszitta aramejska: „וסתוא רורבא נהוון” – „i mrozy wielkie będą”. My to dzisiaj nazywamy zimą nuklearną.

  W Marka 13:8, zaraz po słowach: „będą niedobory żywności” są także słowa: „και ταραχαι” – „i nieporządki” (1550 Stephanus New Testament).
  Aramejska Peszitta: „ושגושיא” – „i zamęt”, (zamieszanie) o stanie porządku publicznego.

  Z powodu użycia tej broni wystąpią także znaczące wstrząsy, braki żywności i epidemie wzdłuż i wszerz regionów (Łukasza 21:11). Dziś nietrudno domyślić się, przed czym ostrzega nas tu Jezus.

  Należy też zwrócić uwagę na to, że to wszystko o czym mówił Jezus ( w Łk 21:10,11 i Mt 24:7) nie miało trwać ponad sto lat. To wszystko będzie towarzyszyć tylko tej wojnie i będzie „początkiem bólów porodowych” (Mateusza 24:8).

  Wielu od dawna dopasowuje znak Jezusa do fałszywej nauki o roku 1914 i rozciąga szczegóły, które będą „początkiem bólów porodowych”, do ponad stuletniego okresu. Jezus ostrzegał przed takimi, mówiąc: „Strzeżcie się, abyście nie zostali zwiedzeni. Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: Ja jestem. I: Czas jest blisko. Nie podążajcie za nimi” (Łukasza 21:8). Ci uzurpatorzy mieli podawać się m.in. za pomazańców: „Liczni bowiem przyjdą w imieniu moim mówiąc: Ja jestem namaszczony i wielu zwiodą” (Mateusza 24:5). Zgodnie z zapowiedzią Jezusa wielu takich pojawiło się już w XIX wieku i od samego początku błędnie interpretują znak Jezusa. Wcześniej dopasowali wszystkie te szczegóły do okresu 1799 – 1914. Jezus nie przesadził, stwierdzając: „Przepowiedziałem wam wszystko” (Mr 13:23).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here