Sensacyjny sondaż! PiS traci prowadzenie

Najnowszy sondaż, który na zlecenie „Super Expressu” przeprowadził Instytut Pollster, przyniósł sensacyjne rozstrzygnięcie. Po raz pierwszy od kilku lat prowadzenie w jakimkolwiek badaniu straciło Prawo i Sprawiedliwość.

Najnowszy sondaż, który na zlecenie „SE” przeprowadził Instytut Pollster, wywołał w naszym kraju gigantyczne zaskoczenie. Okazało się bowiem, że po raz pierwszy od kilku lat nie znajduje się Prawo i Sprawiedliwość. Partia rządząca uplasowała się na drugim miejscu. Wyprzedziła ją gigantyczna koalicja partii opozycyjnych pod nazwą „Zjednoczona Opozycja”.

Najnowszy sondaż przynosi sensacyjne rozstrzygnięcie

Z badania, które przeprowadził Instytut Pollster, wynika, iż „Zjednoczona Opozycja” uzyskała 50% poparcie. W ramach gigantycznej opozycyjnej koalicji ujęto: Platformę Obywatelską, Nowoczesną, Polskie Stronnictwo Ludowe, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Partię Razem oraz nowe ugrupowanie Ryszarda Petru o nazwie „Teraz”.

Na drugiej pozycji uplasowało się Prawo i Sprawiedliwość, które może liczyć na 38% głosów.

Ostatnie miejsce na podium przypadło ruchowi Pawła Kukiz – Kukiz’15, który w przytoczonym wyżej układzie może liczyć na 8% poparcie.

Poza progiem wyborczym znalazła się partia Wolność, którą popiera 4% badanych.

Zjednoczona Opozycja zdetronizuje PiS?

Wynik, który w badaniu uzyskała „Zjednoczona Opozycja” zaniepokoił posłów PiS. Głos w tej sprawie zabrał parlamentarzysta partii rządzącej, Marek Ast. Przyznał on, że wynik, który uzyskała wielka koalicja wyborcza zjednoczona pod przewodnictwem PO, powinien być dla PiS mobilizacją.

– To jest sygnał dla nas, że musimy się mocno przed wyborami mobilizować i dobrze przepracować najbliższy rok, żeby to PiS i obóz zjednoczonej prawicy miał 50%, a Zjednoczona Opozycja 38% – powiedział Marek Ast.

Swoje stanowisko ws. wyniku sondażu przedstawiła też przewodnicząca Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer. Podczas swojej wizyty na antenie radia TOK FM przyznała, że tego typu koalicja będzie „sojuszem taktycznym”.

ZOBACZ:
Broniarz nie daje za wygraną! Nie uwierzycie, co planuje

– Wiadomo, że to jest sojusz o charakterze taktycznym. Będzie jednak oparty na zasadach praworządności państwa i przynależności do UE. Potrzebne jest minimum programowe, które będzie nas łączyć. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że po czasach zawłaszczania państwa i upartyjnieniu jego instytucji, musi przyjść balans” – powiedziała Lubnauer.

20 KOMENTARZE

  1. a niech PIS sprowadzi jeszcze więcej ciapatego motłochu, udając przy tym że nic się nie dzieje, to będą mieli jeszcze „lepsze” wyniki

  2. PIS za mało wsadził do pudła oszustów i traci na tym .Tu powinno się robić jak było w Turcji dziennie po 50 do paki Naród tego pczekuje

  3. Należy dodać, że z tą wielką koalicją są jeszcze krasnoludki, ufoludki, marsjanie, zielone ludziki i smerfy……… Buahahaha-debile!

  4. Kazdy mieszkanec polski ma miec pobrana krew -ady zbadac jego grupe.Wpisana ona bedzie w dowodzie osobistym .Oraz obowiazkowo NARODOWOSC.Jezeli sie nie zgodzi na pobranie krwi -w terminie trzech dni MUSI opuscic Polske

  5. Jasne !
    Trzeba było dodać jeszcze kilka partii z Niemiec, Francji, Luksemburga (wszystkie razem) i ogłosić że PIS jest na drugim miejscu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here