Odeszli z Kukiz’15. Stworzą nową siłę w Sejmie


Na dzisiaj jest zaplanowana konferencja prasowa dotycząca powołania nowego koła poselskiego. W jego skład wejdą charyzmatyczni posłowie, którzy odeszli z Kukiz’15.

Były rzecznik prasowy Kukiz’15 Jakub Kulesza, Jacek Wilk i Piotr „Liroy” Marzec rozpoczynają polityczną współprace. Według doniesień dziennikarza Marcina Dobskiego przewodniczącym koła ma zostać Piotr „Liroy” Marzec.

Mogą namieszać

Wolność i Skuteczni – tak ma się nazywać nowo powołane koło poselskie. Nazwa jest zrozumiała, ponieważ Jakub Kulesza i Jacek Wilk są członkami partii Wolność, natomiast Piotr „Liroy” Marzec tworzy stowarzyszenie Skuteczni.

Nowy twór posiada bardzo duży potencjał, ponieważ reprezentuje on środowisko skoncentrowane wokół Janusza Korwin-Mikke. Według doniesień medialnych do koła Wolność i Skuteczni może dołączyć w niedalekiej przyszłości jeszcze dwóch parlamentarzystów.

Do powołania koła poselskiego potrzeba trzech posłów, ponieważ tak określił to regulamin Sejmu. W tej kadencji Sejmu funkcjonują dwa koła, Wolni i Solidarni oraz nowy twór polityczny Ryszarda Petru „Teraz”.

1 KOMENTARZ

  1. Na cholerę jest nam potrzebna nowa partia,żeby namieszać jeszcze bardziej w tej polityce. Kto ich będzie finansował? każdy może założyć partię a robić nie będzie miał kto. Nie dajmy się zmanipulować jeszcze jednym nawiedzonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here