Odeszli z Kukiz’15. Stworzą nową siłę w Sejmie

Na dzisiaj jest zaplanowana konferencja prasowa dotycząca powołania nowego koła poselskiego. W jego skład wejdą charyzmatyczni posłowie, którzy odeszli z Kukiz’15.

Były rzecznik prasowy Kukiz’15 Jakub Kulesza, Jacek Wilk i Piotr „Liroy” Marzec rozpoczynają polityczną współprace. Według doniesień dziennikarza Marcina Dobskiego przewodniczącym koła ma zostać Piotr „Liroy” Marzec.

Mogą namieszać

Wolność i Skuteczni – tak ma się nazywać nowo powołane koło poselskie. Nazwa jest zrozumiała, ponieważ Jakub Kulesza i Jacek Wilk są członkami partii Wolność, natomiast Piotr „Liroy” Marzec tworzy stowarzyszenie Skuteczni.

Nowy twór posiada bardzo duży potencjał, ponieważ reprezentuje on środowisko skoncentrowane wokół Janusza Korwin-Mikke. Według doniesień medialnych do koła Wolność i Skuteczni może dołączyć w niedalekiej przyszłości jeszcze dwóch parlamentarzystów.

Do powołania koła poselskiego potrzeba trzech posłów, ponieważ tak określił to regulamin Sejmu. W tej kadencji Sejmu funkcjonują dwa koła, Wolni i Solidarni oraz nowy twór polityczny Ryszarda Petru „Teraz”.

Avatar
Redaktor, publicysta, przedsiębiorca. Interesuje się biznesem, ekonomią oraz polityką. Stara się dotrzeć do zakulisowych działalności partii politycznych. Obserwuje rynki finansowe oraz wskaźniki makroekonomiczne. Napisz do autora: [email protected]

1 KOMENTARZ

  1. Na cholerę jest nam potrzebna nowa partia,żeby namieszać jeszcze bardziej w tej polityce. Kto ich będzie finansował? każdy może założyć partię a robić nie będzie miał kto. Nie dajmy się zmanipulować jeszcze jednym nawiedzonym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here