PZPS pod lupą CBA. Są zatrzymani!


CBA prowadzi intensywne śledztwo przeciwko Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej, ponieważ dopatrzyło się znaczących uchybień podczas organizacji Mistrzostw Świata w 2014 roku.

Polska 4 lata temu była gospodarzem największej imprezy siatkarskiej na świecie, w związku z tym do naszego kraju przyjechały najlepsze drużyny. Mecze odbywały się w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu i Warszawie.

Nasza reprezentacja w roli gospodarza odniosła spektakularny sukces, ponieważ w finale pokonała reprezentację Brazylii 3:1. Bardzo dobry wynik sportowy nie wzruszył organów ścigania, bowiem postanowili przyjrzeć się całej organizacji mistrzostw z bliska.

Milionowe nadużycia

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zauważyli, że Polski Związek Piłki Siatkowej korzystał z różnego rodzaju doradztwa i nadzoru podczas organizacji mistrzostw. Wartości tych usług były znacząco zawyżone i zdecydowanie odbiegały od wartości rynkowych.

„Pikanterii sprawie dodają powiązania osobowe i kapitałowe miedzy biznesmenami z wysokimi przedstawicielami związku siatkarskiego” – dodaje CBA w swoim komunikacie. Według agentów CBA straty jakie poniósł PZPS podczas zawierania tych umów wynoszą około 4 milionów złotych.

7 osób zatrzymanych

Agenci CBA zatrzymali czterech biznesmenów wykonujących wspomniane zlecenia i trzech wysoko postawionych działaczy związku piłki siatkowej. Najbardziej godne uwagi jest to, że wśród zatrzymanych znajdował się były wiceprezes PZPS Artur P. Do zatrzymań doszło w Opolu, Wrocławiu i Warszawie.

Przeszukano mieszkania i zabezpieczono dowody w sprawie. Zatrzymani udadzą się do prokuratury, gdzie prawdopodobnie usłyszą zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych i działania na szkodę związku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here