Będzie nowa pani premier? Polacy ją chcą!

Rekonstrukcja rządu
Rekonstrukcja rządu?

Rekonstrukcja rządu jest zapowiadana przez obóz obecnej władzy już od wielu miesięcy. Zmiany ze stycznia były tylko kosmetyczne, choć podmianki na stanowisku szefa MON czy MSW wywołały bardzo żywiołowe dyskusje. Teraz ma być rewolucja.

Czy tak będzie? Jeśli wierzyć zapowiedziom Mateusza Morawieckiego sprzed blisko roku, to tak. Jednakże czy rzeczona rewolucja nie dosięgnie samego premiera? Obecny szef rządu cieszy się sympatią tylko części wyborców PiS. A to niedobrze.

Wielu mocno konserwatywnych sympatyków partii rządzącej akceptuje Morawieckiego, ale nie darzy aż taką sympatią jak chociażby Beatę Szydło. Mateusz Morawiecki kojarzy się z Unią Europejską i szeroko rozumianą finansjerą.

Rekonstrukcja rządu? Nowa pani premier nadchodzi

Dlatego też wielu Polaków – tak wynika z nastrojów w mediach społecznościowych – widziałoby na miejscu szefa rządu inną osobę. I bynajmniej nie byłby to mężczyzna. Mielibyśmy dać szansę trzeciej w historii pani premier. Rekonstrukcja rządu dla niektórych mogłaby się zatem okazać prawdziwą trampoliną na szczyty władzy.

Ale która z pań miałaby stanąć na czele Zjednoczonej Prawicy? Otóż sympatycy PiS przymierzają na stanowisko Prezesa Rady Ministrów Małgorzatę Wassermann. Charyzmatyczna polityk wsławiła się nieugiętą postawą podczas przesłuchiwania świadków przed komisją śledczą ds. Amber Gold.

Jej ostatnie starcie z Donaldem Tuskiem rozpaliło nastroje na dobrych kilka dni. Sama Małgorzata Wassermann nie wypowiedziała się jeszcze w kwestii ewentualnego szefowania rządowi. Pojawiły się bowiem plotki o tym, że miałaby przejąć stery w resorcie sprawiedliwości. Jest przecież świetnie rokującą prawniczką.

Zdecydowana, silna kobieta, której niestraszne nawet najgrubsze ryby polityki na czele rządu RP? Czemu nie. Pytanie tylko czy kierownictwo PiS naprawdę bierze taką opcję pod uwagę. Nie ulega wątpliwości, że Małgorzata Wassermann cieszy się wśród konserwatywnego elektoratu niemal stuprocentową sympatią. Z kolei Mateusz Morawiecki wciąż kojarzy się z obozem Donalda Tuska.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here