Winnicki ostro krytykuje Morawieckiego. „Nie wstyd?”

Mateusz Morawiecki był gościem uroczystości z okazji 27 urodzin Radia Maryja. Premier wygłosił przemówienie, podczas którego powierzył Matce Bożej naród polski. Do wypowiedzi Morawieckiego odniósł się Robert Winnicki. Prezes Ruchu Narodowego zapytał, czy premierowi nie wstyd za działania partii rządzącej ws. aborcji.

W uroczystościach z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja uczestniczyli czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wśród nich znaleźli się m.in.: premier Mateusz Morawiecki, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Joachim Brudziński, Mariusz Błaszczak, Kornel Morawiecki, Beata Kempa i Krzysztof Jurgiel. Premier znalazł się na celowniku obrońców życia po tym, jak nawiązał w swoim przemówieniu do opieki Matki Bożej. Wiele osób pytało, czy premierowi nie wstyd za hipokryzję swojego zaplecza politycznego.

Homilia z przytykiem do polityków

Podczas Mszy Świętej homilię wygłosił metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga. Mówił m.in., że “naród, który zabija własne dzieci, jest bez przyszłości”. “Słyszycie to, politycy polscy?” – pytał arcybiskup w czasie homilii.

“Jeśli nie będzie waszej odpowiedzi serca, zaniknie też ta prośba serc. Albo przyjdą na wasze miejsce inni, mający serce, albo zabite zostanie serce narodu. A wtedy może już zapaść cisza. Zabijanie polskich serc to zabijanie Polski” – przekonywał duchowny.

Winnicki do Morawieckiego: „Nie wstyd?”

Do słów, które padły podczas homilii nawiązał Robert Winnicki. Na Twitterze zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego.

“Tak po ludzku – nie wstyd było w sobotę na rocznicy Radia Maryja odwoływać się do Matki Bożej? Chwilę po tym gdy abp. Dzięga apelował o pełną ochronę życia poczętego?” – napisał Winnicki na Twitterze.

Poseł dodał, że partia rządząca otwarcie deklarujecie, że będzie blokować inicjatywę „Zatrzymaj Aborcję”.

CZYTAJ TAKŻE:
Macron kapituluje przed demonstrantami!

-„Trochę umiaru w obłudzie” – podsumował Winnicki.

Nietypowa modlitwa Morawieckiego

– „Na wejściu tutaj, kiedy wchodził orszak śpiewaliśmy jedną z najpiękniejszych polskich pieśni. Tam jest taka zwrotka. Ostatnia. „Miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały. Niech rozwija się wspaniały” – mówił Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia.

Premier sparafrazował słowa pieśni, nawiązując przy okazji do politycznych oponentów.

„Matko Boska Nieustającej Pomocy, to jest moja wielka prośba, wielkie zawołanie: Miej w opiece naród cały. Również tych, którzy nie kochają Polski aż tak mocno jeszcze póki co, tak jak my tutaj, tak jak cała Rodzina Radia Maryja” – mówił Morawiecki.

CZYTAJ TAKŻE:
Sensacyjny sondaż! PiS traci prowadzenie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here