Ziemkiewicz drwi z Wałęsy. „Ciekawe, którą stylówę pokaże”

Prezydent Andrzej Duda odpowiedział na apel biura Lecha Wałęsy ws. lotu na pogrzeb byłego prezydenta George’a H.W. Busha. Sytuację skomentował Rafał Ziemkiewicz, który zadrwił ze sposobu ubierania się byłego prezydenta. Wspólny lot Wałęsy i Dudy wywołuje spore emocje i kontrowersje. 

Kilka dni temu w wieku 94 lat zmarł były prezydent Stanów Zjednoczonych, George H.W. Bush. Na jego pogrzeb wybiera się Andrzej Duda, który na pokład swojego samolotu zabierze m.in. Lecha Wałęsę.

Telewizja Polsat News poinformowała, że Lech Wałęsa otrzymał zaproszenie na pogrzeb od Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy. Były prezydent poprosił o pomoc w organizacji lotu, co spotkało się z akceptacją polskiego przywódcy. Obaj polecą więc jednym samolotem, a szczegóły są już uzgodnione.

Ziemkiewicz wyśmiewa wspólny lot Wałęsy i Dudy

Gdy Kancelaria Prezydenta RP ogłosiła swoją decyzję, w sieci zawrzało. Wielu internautów nie kryło oburzenia prośbą Wałęsy, który niejednokrotnie obrażał Andrzeja Dudę i jego polityczne zaplecze. Do sprawy odniósł się m.in. Rafał Ziemkiewicz, który zadrwił ze stylu ubierania się Lecha Wałęsy.

„Ciekawe, którą stylówę pokaże Wałęsa na pogrzebie Busha. Wdzianko wędkarskie czy bandzioch opięty koszulką „konstytucJA”? Bo pomarańczowe okulary ochronne szlifierza na pewno” – napisał Ziemkiewicz na Twitterze.

Wałęsa wystąpi w koszulce „Konstytucja”?

W rozmowie z Polsat News Wałęsa przyznał, że podczas lotu będzie miał na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”. Co więcej, zdobył się na dość osobliwe wyznanie. „Jeżeli nie dojdziemy do wolności, do trójpodziału władzy, to proszę mnie do trumny włożyć też w tej koszulce” – zapowiedział.

CZYTAJ TAKŻE:
Winnicki ostro krytykuje Morawieckiego. "Nie wstyd?"

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo podoba mi się decyzja prezydenta Dudy, że chce zabrać ze sobą Wałęsę, chociaż Wałęsa na to nie zasłużył. Obawiam się, że Wałęsa może zrobić Dudzie i Polsce wstyd swoim postępowaniem i ubiorem. W końcu lecą na pogrzeb, nie na pokaz mody! Odpowiedni strój tam obowiązuje!

  2. Wątpię w to aby L.W. zachował się jak trzeba. Ale jeśli by w jakikolwiek sposób upokorzył obecnego Prezydenta, na oczach całego świata, to pierwsza bym była za tym aby z powrotem przybył w więźniarce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here