Rydzyk założy partię? Macierewicz już zareagował!

Antoni Macierewicz

Serwis wp.pl podał, iż już niebawem możemy mieć do czynienia z nowym bytem na polskiej scenie politycznej. Miałaby to być formacja, która skupi wokół siebie sympatyków Radia Maryja oraz Telewizji TRWAM. Głos w całej sprawie zabrał Antoni Macierewicz.

Portal wp.pl poinformował, że już niebawem na polskiej scenie politycznej pojawi się nowy byt. Miałaby to być formacja polityczna pod patronatem o. Tadeusza Rydzyka, która skupi wokół siebie sympatyków Radia Maryja oraz Telewizji TRWAM.

Dziennikarze serwisu skontaktowali się w tej sprawie z Mirosławem Piotrowskim, europosłem, który bardzo często gości na antenie Radia Maryja oraz Telewizji TRWAM. Polityk pozostaje również w bliskich relacjach z o. Tadeuszem Rydzykiem.

Piotrowski nie zaprzeczył, iż taka inicjatywa faktycznie powstaje.

– Szczegółowych informacji chętnie udzielę po wpisaniu „Ruchu Prawdziwa Europa” przez sąd do rejestru partii politycznych. Na tym etapie nie chciałbym się wypowiadać – powiedział europoseł.

Serwis wp.pl podaje, że z ustaleń dziennikarzy portalu wynika, iż podstawę programową partii będą stanowić założenia inicjatywy „Europa Christi”. Głównym celem jej twórców jest „odbudowanie chrześcijańskiego myślenia o Europie”.

Antoni Macierewicz o „partii Rydzyka”

Głos ws. ewentualnego powołania do życia partii pod patronatem o. Tadeusza Rydzyka zabrał były szef MON, Antoni Macierewicz. Polityk przyznał, że całkiem niedawno rozmawiał z duchownym i ten zaprzeczył, jakoby chciał stworzyć nowe ugrupowanie.

– Rozmawiałem z o. Rydzykiem kilka dni temu, nic o tym nie wiedział. Mamy do czynienia z próbą stworzenia faktu medialnego. Być może ktoś został przez kogoś podpuszczony – powiedział Antoni Macierewicz.

– Nic nie wiem i nie wydaję mi się, aby o. Rydzyk coś wiedział. Być może mamy do czynienia z fake newsem – dodał.

ZOBACZ:
Ziemkiewicz drwi z Wałęsy. "Ciekawe, którą stylówę pokaże"

W podobnym tonie wypowiadał się wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. On powstanie „partii Rydzyka” nazwał z kolei „ploteczką”.

– Myślę, że to jest plotka, ploteczka. Można złożyć dokumenty, ale takich partii istnieje w Polsce kilkaset – oświadczył polityk Zjednoczonej Prawicy.

– Taka partia rozbijałaby głosy na prawicy. Nie wierzę, żeby taka partia się zmaterializowała – dodał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here