Poseł PO trafi za kratki! Jest decyzja

Sejm wyraził zgodę na tymczasowe aresztowania Stanisława Gawłowskiego. Wcześniej poseł złożył oświadczenie o zrzeczeniu się immunitetu. Były sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej opuścił areszt na początku lipca. Gawłowski Gawłowski twierdził, że umieszczenie go za kratkami było „elementem gry politycznej”.

Za wyrażeniem zgody na tymczasowe aresztowanie Gawłowskiego opowiedziało się 239 posłów, 175 było przeciw, 18 wstrzymało się od głosu. Większość bezwzględna wynosiła 231.

Wcześniej sejmowa komisja regulaminowa uznała, że oświadczenie Stanisława Gawłowskiego o zrzeczeniu się immunitetu jest formalnie poprawne. Prokuratura chce postawić politykowi dwa nowe zarzuty dotyczące korupcji i prania brudnych pieniędzy.

Gawłowski zatrzymany

Poseł Stanisław Gawłowski został zatrzymany przez prokuraturę 13 kwietnia. Prokuratura zarzucała mu, że w związku z pełnioną w rządach PO-PSL funkcją Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska przyjął jako łapówki. Ich kwota miała opiewać na co najmniej 175 tysięcy złotych w gotówce.

Prokuratura informowała też o dwóch zegarkach o łącznej wartości prawie 26 tysięcy złotych. Zarzuty dotyczyły również nakłaniania do wręczenia łapówki oraz ujawnienia informacji niejawnej i plagiatu pracy doktorskiej.

Stanisław Gawłowski opuścił szczeciński areszt śledczy 12 lipca. Stało się to po tym, jak jego rodzina wpłaciła kaucję w wysokości 500 tys. zł. Poseł PO w areszcie przebywał od połowy kwietnia w związku z zarzutami, m.in. korupcyjnymi.

Gawłowski twierdził, że umieszczenie go za kratkami było „elementem gry politycznej”. „Żądam, by prokuratura ujawniła wszystkie dokumenty, które mnie dotyczą; w tych dokumentach nic nie ma; stałem się elementem gry politycznej” – powiedział.

ZOBACZ!
Andrzej Duda opowiedział o czym rozmawiał z Wałęsą
ZOBACZ!
Poseł PO trafi za kratki! Jest decyzja
”]

Nowe zarzuty mają mieć związek z apartamentem w Chorwacji, który – według śledczych – Gawłowski miał przyjąć jako łapówkę od biznesmena Bogdana K. Formalnie właścicielami nieruchomości są teściowie pasierba posła Gawłowskiego.

 

Magdalena
Kobieta, która żadnego tematu się nie boi. Angażuje się społecznie, od kilku lat uprawia dziennikarstwo na wielu polach. Napisz do autorki: [email protected]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here