Wstyd na cały świat! Tak wyglądał Wałęsa na pogrzebie Busha [WIDEO]

Lech Wałęsa zrobił to, co zapowiadał. Podczas pogrzebu byłego amerykańskiego prezydenta, George’a H.W. Busha, miał na sobie kontrowersyjną koszulkę.

Gdy do Polski dotarła wieść, że George H.W. Bush nie żyje, Lech Wałęsa natychmiast wyraził gotowość uczestnictwa w uroczystościach pogrzebowych byłego amerykańskiego prezydenta. W tym celu były lider „Solidarności” skontaktował się z Kancelarią Prezydenta Andrzeja Dudy i poprosił o zorganizowanie wspólnego przelotu z urzędującym prezydentem.

Otoczenie Andrzeja Dudy przystało na propozycję, w efekcie czego Lech Wałęsa udał się do Waszyngtonu wraz z prezydentem. Podczas lotu były lider „Solidarności” miał na sobie kontrowersyjną koszulkę z napisem „Konstytucja”, która w naszym kraju kojarzy się z antyrządowym ruchem sprzeciwiającym się zmianom w sądownictwie.

Lech Wałęsa na pogrzebie George’a H.W. Busha

Zaraz po publikacji powyższej fotografii w sieci zaroiło się od komentarzy. Internauci zastanawiali się czy Lech Wałęsa pójdzie na pogrzeb byłego prezydenta USA w koszulce z napisem „Konstytucja”. Sympatycy Wałęsy twierdzili, że ten na miejscu przebierze się w schludny garnitur i w odświętnym ubraniu wybierze się na uroczystość.

Niestety, na miejscu okazało się, że będzie inaczej. W sieci opublikowane zostało bowiem nagranie, na którym widzimy, jak były prezydent Polski maszeruje środkiem Narodowej Katedry Kościoła Episkopalnego w Waszyngtonie (tam odbywał się pogrzeb). Cała scena jest wybitnie zaskakująca, ponieważ Wałęsa ma na sobie wspomnianą koszulkę.

Zachowanie Wałęsy skomentował za pośrednictwem Twittera europoseł Jacek Saryusz-Wolski.

– Lech Wałęsa na pogrzebie Prezydenta Busha, w koszulce „konstytucja”, kompromituje Polskę, smutne i żałosne – napisał polityk.

W koszulce z takim napisem Lech Wałęsa witał się z czołowymi światowymi politykami. M.in. z byłym prezydentem USA, Barakiem Obamą…

…oraz małżeństwem Clintonów.

ZOBACZ:
Stało się! Siedmiu posłów odchodzi z Nowoczesnej, klub przestaje istnieć

– Prezydent Bush walczył o wolność, prawdę i uczciwość. Kiedy go żegnam to chcę powiedzieć, że walka toczy się dalej – powiedział Wałęsa tłumacząc swój ubiór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here