Jest wyrok sądu w sprawie Wałęsa-Kaczyński

0

Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok, na mocy którego Lech Wałęsa musi przeprosić Jarosława Kaczyńskiego za jego słowa na temat katastrofy smoleńskiej i insynuacji o rzekomym udziale prezesa PiS. Beata Mazurek skomentowała na konferencji prasowej decyzję sądu.

Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego za sugerowanie, że to właśnie prezes PiS w rozmowie telefonicznej z bratem Lechem nakazał lądowanie samolotu, pomimo fatalnych warunków atmosferycznych. Były prezydent nazwał również Kaczyńskiego „smoleńskim mordercą”.

Ogłoszony dzisiaj wyrok nie jest prawomocny. Wałęsa już wcześniej zapowiadał, że jeśli przegra z Kaczyńskim, to będzie odwoływał się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Wałęsa musi przeprosić. Jest reakcja PiS

Wyrok sądu skomentowała Beata Mazurek, rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

– “Z satysfakcją przyjęliśmy dzisiejszy wyrok sądu w sprawie Jarosław Kaczyński kontra Lech Wałęsa. Jesteśmy tym wyrokiem usatysfakcjonowani. Nie było żadnych podstaw, żeby wysuwać takie oskarżenia, jakie Lech Wałęsa wysuwał w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego i ufamy, że ten wyrok Wałęsa wykona” – stwierdziła Mazurek w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie. Rzecznik PiS nie kryła satysfakcji z faktu, że Wałęsa musi przeprosić Kaczyńskiego.

Wałęsa musi wystosować stosowne oświadczenie. Kaczyński wnosił również o to, aby były prezydent przekazał 30 tys. zł na cele społeczne. Sąd uznał to jednak za bezzasadne.

CZYTAJ TAKŻE:
Jest wyrok sądu w sprawie Wałęsa-Kaczyński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here